SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gólyára várva - A meddőségtől a gyermekáldásig

Családinet [cikkei] - 2007-10-11
Harmat Anett
Gólyára várva - A meddőségtől a gyermekáldásig

Athenaeum 2000 Kiadó, 2990 Ft
www.golyaravarva.hu

Ha már „csak” a baba hiányzik…

Nekünk elsőre sikerülni fog!
Vagy másodikra...
A biztonság kedvéért: hőmérőzés.
Az orvos kedvéért: hormonkezelés.
Mások gyerekeihez: mosolygós gratuláció.
Félelemből: inszemináció.
Dacból: természetgyógyász.
Végső kétségbeesésből: pszichológus.
Immáron elkerülhetetlen: az első lombik.
Figyelem-elterelésnek: tanulás.
Kérdezősködő rokonoknak: könnyed válaszok.
Még mindig reménykedve: második lombik.
Azután: élni tovább.
Meggyőződés nélkül: készülni a harmadikra.
Mindezek után: létezhet-e csoda?

 Harmat Anett

A regényről:

A makkegészséges Anettnek nem sikerül teherbe esnie. Harminc év felé közeledve úgy érzi, biológiai órája nemhogy ketyeg, hanem már hangosan berreg. Megkezdi az orvosi tortúrák végeláthatatlan sorát. Hőmérőzés, hormonkezelés, inszemináció és lombikbébiprogram, ráadásképp magánszorgalomból gyógyteák fogyasztása, akupunktúrás kezelés, speciális diéta, biorezonancia… Egy idő után az egyébként racionális gondolkodású tanárnő még a kézrátételes kuruzslástól sem riad vissza.

A Gólyára várva című könyv egy tanárnő fejlődéstörténete arról, hogyan teheti optimistábbá, nyitottabbá, megértőbbé és empatikusabbá személyiségünket életünk legnehezebb időszaka.

Három és fél év kegyetlen, de nem hiábavaló küzdelmének igaz történetét olvashatjuk a szívszorító, ugyanakkor humorral is fűszerezett naplóban, mely a teherbe esésért vívott harc stádiumai mellett a leendő édesanya környezetével és önmagával vívott harcát is hónapról hónapra végigköveti.

A szerzőről:

Harmat Anett 1975-ben született Budapesten. Német nyelvtanár, aki a főiskola elvégzése után gyerekeket és felnőtteket tanít, majd tévéműsorokat és filmsorozatokat fordít. Jelenleg a családjának él: férjével kislányukat nevelik.

Fórumozók hozzászólásai a szerző internetes bejegyzéseihez:

„Elolvastam a történetet, és eltekintve a személyes részektől, akár én is írhattam volna, bár én még csak az elején járok a dolognak. Köszönöm, hogy megosztottad a történeted velünk, egy kicsit enyhíti a lelkifurdalást, amit érzek, ha terhes nőt látok, vagy éppen a kolléganőmet búcsúztatjuk, mert szülni készül, és valami meghatározhatatlant érzek a gyomrom tájékán.”

„...Szinte biztos voltam, hogy az első védekezésmentes alkalommal teherbe esem, hiszen mindig fantasztikus laboreredményeket és tökéletes ciklust produkáltam. Kiszámoltam, mikorra fog megszületni a gyerekünk, és boldogan vigyorogtam a világba. Most ott tartok, mindegy milyen jegyű és nemű, mikor születik, csak egészséges legyen, és végre LEGYEN!”

 „...Meglepődtem egy kicsit, hogy volt erőd leírni mindazt, amin átmentél. Ez olyan, mintha valakit kétszer ütne el a vonat.”

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja