A horkolás
Családinet [cikkei] - 2005-11-09
Dr. Baktay Zelka - Dr. Szakács Zoltán: A HORKOLÁS - Hogyan szabaduljunk meg tőle vagy hogyan éljünk együtt vele?
Közvetve vagy közvetlenül hatmillió magyar embert érint a horkolás problémája. A többség derül rajta, bár nem elhanyagolható azok száma sem, akik bosszankodnak miatta. A tragédiát, hogy a horkolás egy lassan kifejlődő halálos betegség, csak azok a tízezrek élik meg, akik már az alváslaborok várólistáján vannak. A könyv feltárja a horkolás jelenségének okait és alaposan tárgyalja egészségi és párkapcsolati következményeket. A legfontosabb azonban, hogy a riasztó tényekhez megoldásokat kínál.
A tartalomból: A test jelei; Vizsgálatok; A horkolás kockázatai; Mi az, amitől már megmenekült és mi az, amitől még nem?; Zavar valakit?; Tényleg a horkolás a baj?; Lelki ökológia; A család ökológiája; Változásban; Családi életciklusok; Derült égből dörgés; Ami a kapcsolatról szól; Belső térkép; Énközlések; Itt az idő?; Lássunk hozzá!; Pontosan mi a baj?; A jelenség leírása; Változtasson!; Mibe kerül?; A környezet megváltoztatása...
A könyv megvásárolható a Webáruházban
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Életút
Következő hír
Halló, itt Röfi!
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: