SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi naptár - Süni csoport

Kovács Brigitta [cikkei] - 2016-11-25
Készülődünk az ünnepekre, egy Adventi naptárt készítünk közösen, ami apró ajándékokat rejt a gyermekek számára.

Köszöntöm az olvasókat, Kovács Brigitta vagyok, 2011-ben végeztem óvodapedagógusként, jelenleg a Fekete István Óvoda és Bölcsödében dolgozom Alsózsolcán. A fiatalok körében nem egy felkapott szakma, én mégis ezt választottam, mert mindamellett, hogy mindig szerettem a gyermekeket, fontosnak tartottam a jövő nemzedék fejlesztését és nevelését, ezáltal lett ez a hivatásom.

A mindennapokat ennek tudatában tervezem meg a csoportom számára. Jelenleg egy 24 fős kiscsoportban tevékenykedem, ebből 15 lány, 9 fiú, ami az arányokat illeti, ez mostanában elég ritka. A csoport már jól összeszokott, könnyen és nagy örömmel folyik a közös munka. Én azt tapasztalom, hogy a gyerekek igénylik az új, kreatív, hasznos dolgokat, örömmel használják, ha azt saját maguk készíthetik el.

Mikor találkoztam a pályázattal egyből az jutott eszembe, hogy közösen kellene barkácsolni olyan dolgot, ami a csoportunk dísze lehet a közelgő ünnepre. Sok gondolkodás után szembe jött velem a 24-es szám, egyből az Adventi naptárra asszociáltam. Így a pályázatom anyaga egy Adventi naptár készítése, amit a gyerekekkel közösen készítünk el, majd a csoportszobánk dísze lesz, ami az ünnepvárás hangulatát segíti.

A gyűjtögetés fogalma sok óvónő számára ismert fogalom, ez így van nálam is. Ebben az esetben elővettük az összegyűjtött gyógyszeres dobozokat. Ebből fog készülni a kalendárium.

Az elkészítéshez szüksége eszközök:

  • 24 db gyógyszeres doboz,
  • olló,
  • karácsonyi csomagolópapír,
  • ragasztó,
  • vastag karton,
  • élő fenyőág,
  • fenyőtoboz.

1. lépés

Nagyjából összeállítottuk a formát, hogy tudjuk, milyen nagyságú dobozokra van szükségünk. A dobozkákat kisebb csoportokban fogjuk karácsonyi csomagolópapírral bevonni.


2. lépés

A dobozokat oldalanként bekenjük ragasztóval és bevonjuk a csomagolópapírral (előre daraboltam a gyermekeknek), az egyik végét nem vontuk be.


3. lépés

Amikor elkészült és megszáradt a 24 doboz, belerejtek kis apróságokat. Az előre kivágott karton körökre majd egymás tetejére ragasztottuk.


4. lépés

A dobozokra ráragasztjuk a számokat. Mivel kiscsoportról van szó így készítettem mellé egy táblázatot, amiben egy szám mellé párosul egy gyermek jele. Így mindenkinek van egy dobozkája és tudjuk követni, hogy melyik nap ki nyithatja ki az aznapi dobozkát.


5. lépés

Élő fenyőágakat szurkálunk az illesztések közé így igazi kis fenyőfát varázsolunk. Fenyőtobozokkal díszítjük. 

Kellemes Karácsonyi Készülődést Kíván a Süni csoport!

 

A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja