SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Saját készítésű adventi naptár: mi kerüljön bele?

Tóth Nikolett [cikkei] - 2020-11-23
Borítékokból, joghurtos poharakból, bébiételes üvegekből, dobozokból, papírpoharakból, muffin sütő formákból, de még papírzacskókból, zoknikból vagy akár papírgurigákból is készíthetsz saját adventi naptárat. Nem kell nagy kézügyesség hozzá. 24 apró meglepetés kerül majd bele. Nincs ötleted, hogy mik legyenek azok? Most segítünk Neked!

Kézzel értékesebb

Ha úgy döntöttél, hogy idén nem a bolti, ablakos-csokis adventi kalendáriumot választod, akkor elő az ollóval, kartonpapírral, filctollal és ragasztóval! Mutatjuk, milyen ötletek közül választhatsz! Egyiket sem nehéz elkészíteni, a siker pedig garantált a gyermekedtől.

 

Így készítsd házilag adventi naptáratokat


1.Dobozok, joghurtos poharak, bébiételes üvegek, papírpoharak, muffinsütő formák

Nézz körül otthon, mi az, amiből legalább 24 darab összegyűlt az elmúlt egy évben. Kisebb-nagyobb poharakból, üvegekből vagy dobozokból nagyon ízléses naptárt tudsz készíteni. Csomagold be mindet és számozd be őket. Utána felragaszthatod akár egy kartonlapra, teheted képkeretbe, vagy egy vázába is, ágacskákra akasztva. De még a hűtőre is teheted, apró mágnesekkel.


2. Borítékok, papírzacskók

Ezekbe kisebb meglepetések férnek majd. Dekortapaszokkal vagy matricákkal látványosan díszítheted őket. Az elkészült borítékokat vagy zacskókat pedig akár egy üveggömbbe vagy egy befőttes üvegbe is teheted.


3. Zoknik

Ha tényleg megpróbáltad, de nem sikerült kézzel semmit sem alkotni, vagy nincs alapanyagod, esetleg kifutottál az időből, akkor számodra a zoknis adventi naptár a legjobb választás. Felakaszthatod őket csipesszel, vagy felfűzheted egy füzérre is.


Ezt tedd a házi készítésű adventi naptárba


1. Élmények

  • Kincses térkép, kincskereső: Rajzolhatsz térképet, ami azt mutatja meg, hogy hol találja meg az ajándékát. Készíthetsz ilyet minden napra apró ajándékok megtalálásához, vagy akár egy nagy térképet, amit 24 darabra vágsz, és pont karácsonykor tudja majd kirakni teljesen. De a kedvenc plüssállatát is elrejtheted minden nap, amit a térkép segítségével lehet megtalálni.
  • Feladatok, találós kérdések: írhatsz néhány játékos feladatot, amit aznap kell megoldanotok.
  • Kuponok: közös főzés, társasozás, otthoni bábszínház, stb. Válassz azok közül, amiket szeret!

2. Kedvencei

Gondold át, hogy mi az, amit nagyon szeret csinálni, mivel szeret nagyon játszani. Ha például jó a kézügyessége, lehet a csomagokban színes ceruza, radír, festék, gyurma, stb. Ha gyűjt valamit, akkor tovább gazdagíthatod a gyűjteményét. De ha építeni, legózni szeret, akkor minden batyuban elrejthetsz pár darabkát, amiket aztán 24 nap múlva össze tud rakni. Ha pedig a borítékot választod, akkor írhatsz például minden napra egy kedves üzenetet, idézetet, vagy akár rajzolhatsz is neki.


3. Amire egyébként is szüksége lenne

Épp szétrágta a fogkeféjét? Összetörte a dínós poharát? Elfogyott a testápolója? Teljesen hétköznapi tárgyakat is elrejthetsz a csomagokban, amiket egyébként is vennél neki most. Ezeknek is nagyon fog örülni.

Idén november 29.-én vasárnap kezdődik az adventi időszak, akkor gyújtjuk meg az első gyertyát. A visszaszámlálás elkezdődött. Te hogy állsz az adventi naptárral?

 

Kép forrása: Markus Spiske fotója a Pexels oldaláról

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja