SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

6 ünnepi ötlet az egészségesebb családért

Családinet [cikkei] - 2008-12-16
Az író és zöld szakértő Sloan Barnett a következő javaslatokkal szolgál.
Az ünnepek remek alkalmat biztosítanak, hogy a rokonok összejöjjenek, és együtt ünnepeljen mindenki. Viszont a család könnyen veszélyes mérgekkel és vegyszerekkel érintkezhet jó néhány olyan átlagos eszköz miatt, amelyek ilyenkor a ház körül találhatók. Hogyan védhetjük meg őket, és őrizhetjük ünnepi szokásainkat egyúttal?

Biztonságos játékok a kicsiknek
Mind tudjuk, hogy hol is végzik a gyermekjátékok – hát, a kisbabák szájában. Figyeljünk tehát, és kerüljük azokat a játékokat, amelyek ftalátot, biszfenol A-t (BPA) és ólmot tartalmazhatnak. Még ennél is jobb, ha olyan játékokat vásárolunk, amelyeket az itthon gyártottak – miért is kellene ide játékokat szállítatni a világ másik feléről, amelyek aztán szükségtelen üveggázokat bocsátanak ki?

Pizsama party
Semmihez sem hasonlíthatóan édes, amikor a család karácsony reggel összegyűlik, és még pizsamában is örülnek az ajándékoknak. A biztonságosabb ünnepi pillanatok érdekében megfontolhatjuk a bio pamut pizsamák viselését mindenki számára ebben az évszakban.


Zöld ajándékok anyunak és apunak
Nem igazán tudjuk, hogy idén mit vegyünk férjünknek, vagy feleségünknek? Próbáljunk ki valami újat, és ajándékozzunk zöld ajándékokat, mint például biológiailag lebontható golf tee-t (kis facövek golflabda elütéséhez), vagy egy újrahasznosított rágógumipapírból készült táskát. Nemcsak, hogy jól fogunk szórakozni, mikor új ötleteket keresgélünk, hanem közben még a bolygónk megóvásáért is teszünk valamit!

Ajándékok kisállatainknak
Ne feledkezzünk el Fidoról és Hanukkah-ról! Egyre több cég kínál bio állateledeleket, nassolni valókat, és környezetbarát termékeket kisállatoknak. Végül is, kisállataink ugyanúgy a családtagjaink!

Télapó (újrahasznosított) zsákja
Még a télapónak is újrahasznosított, újból felhasználható zsákban kell hoznia az ajándékokat! Ne feledkezzünk meg az újrahasznosítható szatyrokról, mikor idén az ünnepi bevásárlást végezzük. És most nem csak a sarki kisboltra gondolok, így menjünk a bevásárlóközpontba, illetve bárhova, ahol vásárolunk!

 

Fotó: stewartde / iWoman / CC BY

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja