SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

6 ötlet az egészségesebb otthonért az ünnepek alatt

Családinet [cikkei] - 2008-12-15
Az ünnepek remek alkalmat jelentenek arra, hogy a család összejöjjön és együtt ünnepeljen. Viszont a család könnyen veszélyes mérgekkel és vegyszerekkel érintkezhet jó pár mindennapos tárgy miatt, amelyek a ház körül találhatók.

Hogyan védhetjük meg őket, és tehetjük mégis lakóhelyünket otthonossá és alkalmassá a vendégek fogadására az idénynek megfelelően. Az író és zöld szakértő Sloan Barnett a következő javaslatokkal szolgál:

Nem szokványos gyertyák
Nem szeretnénk, hogy úgy emlékezzenek ránk, mint az a nő, aki az ünnepi bulin megmérgezte a vendégeit, szóval szabaduljunk meg a szabványos gyertyáktól, és ruházzunk be szójagyertyákba pamut kanóccal. A hagyományos gyertyák a fém kanóc miatt ólmot bocsáthatnak ki, amely a levegőben terjed, és ez aztán komolyan tönkrevághatja a társaság jókedvét.

Tűzoltás
Semmi sem alapozza meg a jókedvet úgy, mint a kandalló. De tudták, hogy néhány mérgező anyag, főleg a szén-monoxid, a nitrogén-dioxid és a makrorészecskék ahelyett, hogy elhagynák otthonunkat, betelítik azt? A jól záródó üvegajtók a kandalló elé nagy szolgálatot tesznek, hogy csökkentsük a beltéri szennyező részecskék mennyiségét.

Igazi vagy műfenyőt?
Rosszul érzik magukat, hogy az ünnep miatt kivágnak egy fát? Ne tegyék. A sok vita ellenére az élőfa tényleg jobban használ az egészségnek, mivel a műfenyők PVC-ből készülnek. Keressünk organikus fatelepeket a városban (hogy elkerülhessük a vegyszereket), és hogy gondoskodhassunk a fa komposztálásáról az ünnepet követően.

Ünnepi fények

Most, hogy már megvan a gyönyörű bio fenyőfánk, ne felejtsünk el környezetkímélő díszeket és LED ünnepi égőket venni (merthogy igen, ilyen is van).

Finom, végső simítások
Ahelyett, hogy mindennap új virágokat vennénk, olyan asztali díszeket keressünk, amelyek az idény során végig megmaradnak. Személy szerint én imádom a friss tojástököt és a sütőtököt szépen elrendezve, és mikor túl érettek, egyszerűen levest készíthetünk belőle, majd veszünk helyette újakat!

Mikor vége a bulinak
Ha az ünnepek után a házban  nagy a rendetlenség, használjunk nem mérgező, biológiailag lebontható tisztító szereket a takarításhoz.

Fotó: marin/FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja