SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Karácsonyi illatos muffin

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2008-12-08
Íme, egy könnyen elkészíthető finomság, gyors vendégváró az adventi időszak boldog estéire.

Tulajdonképpen ez a recept az anyukám "nem-lehet-elrontani" bögrés tészta receptjén alapul, muffinként megsütve is remek! A további kiegészítők, fűszerek szabadon variálhatók. Én így szoktam:

Hozzávalók:

(a  kis tejfölös pohár a mérce)

- 1 pohár cukor
- 3 egész tojás
- 1 csomag sütőpor
- 1 csomag vaníliás cukor


- 1 pohár tejföl/joghurt
- 2 pohár liszt
- 1 pohár olaj
- 1 nagyujj méretű friss gyömbér ágacska
- 1/2-1/2 mokkáskanálnyi őrölt fahéj, szegfűszeg
- 1 citrom reszelt héja (vagy kandírozott citromhéj)
- 10 dkg mazsola
- csipet só

Először a folyékony hozzávalókat: a tojást, tejfölt, olajat keverem simára és aztán teszem bele a többit. A gyömbért meghámozom és nagyon apró darabokra vágom, a mazsolát megmosom, lecsöpögtetem, beleforgatom egy kis lisztbe, így teszem a masszához. A muffin sütőformát csak háromnegyedig töltöm meg a keverékkel. Előmelegített sütőbe teszem és közepes hőfokon kb. 10-15 perc alatt megsütöm. A családom csoki imádó lévén, 1-1 kocka étcsokit is szoktam a tetejére tenni (ehhez az adaghoz kb. két kis tábla elég), ami aztán szépen beleolvad a muffin közepébe. (A csokis megoldásnál érdemes muffinpapírt használni, mert elég lágy a tészta, és előfordulhat, hogy a csoki nem áll meg a muffin közepénél, nehogy a sütőforma alján maradjon!)

Fotó: Marufish / flickr

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja