SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szombat esti áhítat

[cikkei] - 2004-03-21
Nem csak azért szeretem a Megasztárt, mert jó hallgatni, és tényleg tehetséges énekes – jelöltek maradtak fent a döntők rostáin. Persze ez is igaz, hiszen Evelyn egzotikuma, Gáspár Laci fantasztikus ősereje, Ibolya pimaszul nyers profizmusa minden héten rabul ejt.

Gyakorlatilag egész héten örülök neki, hogy szombat este a tévé elé ülhetek miattuk. És olyankor áhítat van: nincs beszélgetés, mindenképpen kell hallani minden hangot, hiszen hogy is lehetne másképp eldönteni, ki volt a legjobb a héten. Aztán lassan kiesnek a kedvencek, és az fáj. Nekem Mujahid Zoli volt a favorit, szegény hamar távozott. De hát a cd-n, amit ugye megvettem, rendszeresen hallom szomorkás, nagyon képzett hangját az autóban, amikor reggelente álmosan dolgozni megyek.

De nem ez a legjobb benne. A legjobb az, hogy ilyen műsor a Szomszédok, és az Onedin család óta nem volt. Merthogy szinte mindenki nézi. Aki az elején nem tette, azóta rájött, hogy nézni kell, mert nézi a fél ország, és hétfő reggel a munkahelyen mindenki a játékosok ruháiról, hangjáról, a zsűri értékeléséről beszél. Naponta többször hallani őket a rádióban. És ellentétben a választásokkor leadott voksokkal, a legtöbb ember bevallja, hogy rajong ezért a műsorért.

Biztos lehetne érvként említeni a műsor készítőinek profizmusát. Azt is, hogy télen kezdődött: úgysem volt mit csinálni a hideg szombat estéken. De feltehetően nem ez az oka a magas nézettségnek, hanem az, hogy szól a zene. Végre valami örömzene szól, amitől jókedvűnek lehet lenni, még az esetlen amatőr próbálkozásokat is jó nézni, hallgatni, látni, hogy az énekesek is emberből vannak. Mert a fürdőszobai dalnokok kicsit sajnálják, hogy ők nem próbálták meg. Mert másnap reggel még ott van az ember fülében, és dúdolgathatja a vasárnapi ebéd készítése közben. Mert nem arról szól, hogy valaki veszekszik a valakivel, hogy valakit meg kell hódítania a valakiknek, és hogy lezuhant, felrobbant, összetört, megölte, elásta, lerombolta. Mert egyszerűen jó. Lehet neki csak úgy örülni.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja