SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Rövidhírek a nagyvilágból

[cikkei] - 2004-03-24
Európa számokban
A legjobb barátom a kutyám
Kislány lett a fiúból
Kirándulás diókkal

Európa számokban

Egy felmérés szerint a megkérdezett nők 28 százaléka gondolja úgy, hogy elsősorban a fáradtság miatt nem tud elegendő időt szentelni párkapcsolatának. A 21 országban végzett anyaggyűjtés eredménye azt mutatja, hogy egyedül a török asszonyok (27 százalék) gondolják úgy, hogy házasságukra a gyerekeik miatt nem tudnak eléggé odafigyelni. A francia nők 33 százaléka a munkáját jelöli meg annak okaként, hogy kevés időt tud csak a férjének szentelni.

A 3 évnél fiatalabb kisgyerekek 41 százalékával marad otthon édesanyjuk - derül ki egy európai közvéleménykutatásból. Közülük 48 százalékuk első gyerek, 71 százalékuk pedig az idősebb. Úgy tűnik tehát, hogy a kis másodikaknak több esélyük van arra, hogy otthon maradjanak a mamával. A fizikai munkások, mezőgazdasági dolgozók ritkábban adják a kicsiket bölcsödébe, vagy fogadnak mellé baby-sittert, mint a szellemi munkát végzők. Ez utóbbiak a legtöbb esetben a karrierjüket nevezték meg fontosabbnak annál, hogy gyermekük 3 éves koráig maradjanak a családi tűzhely mellett.

A legjobb barátom a kutyám

Az Egyesült Államokbeli Kenoshában a Pasquali család már régóta híres volt a környéken, hatalmas termetű, impozáns komondorairól. A család két gyermeke, a hat éves Nancy és a kétéves Tom születésüktől fogva együtt nevelkedett a három kutyával.

A kutyák reggelente mindig kisgazdájukat üdvözölték elsőként, és egész nap fél szemüket a játszadozó gyerekeken igyekeztek tartani. Minden este Nancy és Tom vitték a vacsorát az udvarra a három hűséges testőrnek. Egy őszi este azonban a három eb nagyon furcsán viselkedett, nem akartak sem enni, sem a szokott esti sétára indulni. A kutyák a gyerekeket a szó szoros értelmében visszaterelték a házba, és nem mozdultak a küszöb elől. A kutyák nyűszítettek és a Pasquali család fejét sem engedték ki az udvarra. Ekkor kapcsolta be a tévét Sue, az édesanya, és ekkor derült fény a komondorok furcsa viselkedésének okára.

Néhány mérföldre ugyanis a kis Nancy és Tom házától tornádó tombolt, megsemmisítve mindent, ami útjába kerül. A derék ebek gazdáik életét mentették meg azzal, hogy megakadályozták az esti sétát. A három kutya persze ezek után dupla adag vacsorát kapott, a szülők pedig még nagyobb nyugalommal bízták rájuk a gyerekek "felügyeletét".

Kislány lett a fiúból

Az algériai Lemou családnál nagy volt az öröm, amikor megtudták, hogy a legidősebb fiú felesége gyermeket vár. Boldogságuk csak akkor lett nagyobb, amikor kiderült, hogy az ifjú mama fiú gyermeket hord a szíve alatt.

Helyi szokás szerint a család barátai adták össze a babakelengyét. Szebbnél szebb és kékebbnél kékebb holmik érkeztek, igazi fiús berendezés lett. A szép fiatal Christine Lemou-t lépten-nyomon megállították a kilenc hónap alatt, és egyre inkább gömbölyödő csúcsos pocakjára a szomszéd öregasszonyok is trónörököst jósoltak.

Az egyetlen kétkedő a család távoli rokona egy öreg, házsártos nagynéni volt, aki az ultrahang felvétel ellenére - melyen azért valóban fiúnak látszott a kis jövevény - makacsul lánygyermeket jósólt. Kaptak is tőle a fiatalok egy habos rózsaszín ruhácskát egy pár kiscipővel.

Christine, hogy ne bántsa meg a nénit nem ajándékozta el, gondolta jó lesz emlékbe. Akkor lepődött meg azonban mindenki, amikor a szülőszobából a büszke atya egy rózsaszín batyuval lépett ki a várakozó családhoz. Hiába volt ugyanis a meggyőző ultrahang és a mama csúcsos pocakja a baba kislány lett - a családi tanács szerint ez csak a nagynéni bosszúja lehetett. Mindenesetre a kis Leila első mosolyával a nénit tüntette ki.

Kirándulás diókkal

A Kingek mindig nagy kirándulók voltak. A gyerekek már az anyatejjel szívták magukba a természet szeretetét.

A nyolc tagú angliai család lekisebbje, a másfél éves Anne is szívesen gyalogol együtt szüleivel és nagyobb testvéreivel az erdei utakon. A túrához persze mindenkinek bakancs jár a papa 46-os lábától kezdve a kicsi 20-as méretű cipőcskéjéig. A King család feje szerint a jó túracipőn nem szabad spórólni, ezért minden évben a városka legjobb cipészénél csináltat újat ővéinek.

Az évenkénti bakacs-váltás nem olcsó mulatság, de megéri. Egészen az idei kirándulószezonig nem is volt gond a bakancsokkal, a legutóbbi kirándulás azonban nem úgy sikerült, ahogy a papa elképzelte. Már az út elején a család minden tagja a lábát fájlalta, csak a kis Anne masírozott egy szó panasz nélkül. A túra végére a családtagok felváltva szidták a cipészt és átkokat szórtak a fejére.

Otthon aztán kiderült a baj. A bakancsok ugyanis mindenkinek feltörték a lábát. De nem a jó öreg cipészmester volt az oka Kingék kínjainak. Ugyanis ahogy a családtagok sorra vették le szenvedésük okozóját, a túracipőket, mindegyikből egy dió került elő. Kivéve a kicsi Anne-ét. A kislány vidáman gyűjtötte össze a megdöbbent családtagoktól dióit. Anne ugyanis előszeretettel rejti el kincseit különböző helyekre, és úgy tűnik ezúttal azt gondolta, hogy a különböző méretű cipők igen jó rejtekhelyet biztosítanak majd szeretett dióinak. King papa ezekután úgy döntött, hogy a túracipők helye szigorúan a cipősszekrény legfelső polcán lesz.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja