Így készíts papírsárkányt házilag
Szükséges kellékek:
- két viszonylag egyenes faág
- olló
- madzag
- ragasztó
- nagy méretű színes papír
A faágakat kösd úgy össze, hogy klasszikus kereszt formát kapj. Mérd le, mekkorák lesznek az így kialakítható sárkány oldalai. A nagyobb stabilitás érdekében a szomszédos sarkokat is kösd össze madzaggal.
Alul hagyd egy kicsit hosszabbra a madzagot, ez lesz majd a sárkány farka. Vágj le további három, egyenként nagyjából 30 cm hosszú madzagdarabot, erősítsd őket a felső három sarokra. A másik végüknél kösd össze őket, majd ehhez erősítsd a maradék madzagtekercset – ez lesz az orsó.
Vágd ki a színes papírból a sárkány testét (az oldalak méretét már korábban lemérted), és ragaszd a fakerethez. A farokra is köss néhány papírdarabot, és várj a jó szélre!
Hova menjünk sárkányt eregetni?
Olyan terepet válasszunk, ahol nincs fa vagy pózna. A szélnek háttal álljunk, hogy könnyen belekaphasson a sárkányba. Ha ez nem sikerül, valószínűleg nem elég erős a szél, ebben az esetben forduljunk a széllel szembe, és kezdjünk el szaladni. A profik tapasztalatai alapján - többek között - a következő helyeken érdemes megpróbálkozni a sárkányozással:
Budapest és környéke:
Dunakeszi reptér, Dunakeszi Dechatlon, Kopaszi-gát homokos öböl, Kopaszi-gát félszigetcsúcs, Normafa, Hajógyári-sziget, Szentendrei ártér, Margitsziget.
Balaton:
Zánka: Füredi út – Tusakosi út által határolt terület, Siófoki fövenyes, Balatonszéplak-Fokihegy: a Szőlőhegyi út mögött,
Nyugat-Magyarország:
Székesfehérvár: Balatoni út közepe – Bakony utca vége, Várpalota: lőtér, Gyulafirátót, Bánd: Esseg várrom, Rácalmás: Rácalmási út -Kecset utca között
Közép-Magyarország:
Kecskeméti eresztőhely
Kelet-Magyarország:
Rakamaz: Tisza-holtág
Kép: danielmills / Pixabay
Közösségi hozzászólások: