SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így készíts papírsárkányt házilag

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2017-08-14
Ha már unjátok a strandolást, vagy véget ér a rekkenő hőség, menjetek a gyerekkel sárkányt eregetni! Az alábbi videó megmutatja, hogyan készítheted el a sárkányt te magad, az útmutató után ahhoz is adunk tippeket, hogy hol szokott kedvező lenni a széljárás.

Szükséges kellékek:
 

  • két viszonylag egyenes faág
  • olló
  • madzag
  • ragasztó
  • nagy méretű színes papír

A faágakat kösd úgy össze, hogy klasszikus kereszt formát kapj. Mérd le, mekkorák lesznek az így kialakítható sárkány oldalai. A nagyobb stabilitás érdekében a szomszédos sarkokat is kösd össze madzaggal.
Alul hagyd egy kicsit hosszabbra a madzagot, ez lesz majd a sárkány farka. Vágj le további három, egyenként nagyjából 30 cm hosszú madzagdarabot, erősítsd őket a felső három sarokra.  A másik végüknél kösd össze őket, majd ehhez erősítsd a maradék madzagtekercset – ez lesz az orsó.

Vágd ki a színes papírból a sárkány testét (az oldalak méretét már korábban lemérted), és ragaszd a fakerethez. A farokra is köss néhány papírdarabot, és várj a jó szélre!


Hova menjünk sárkányt eregetni?

Olyan terepet válasszunk, ahol nincs fa vagy pózna. A szélnek háttal álljunk, hogy könnyen belekaphasson a sárkányba. Ha ez nem sikerül, valószínűleg nem elég erős a szél, ebben az esetben forduljunk a széllel szembe, és kezdjünk el szaladni. A profik tapasztalatai alapján - többek között - a következő helyeken érdemes megpróbálkozni a sárkányozással:

Budapest és környéke:

Dunakeszi reptér, Dunakeszi Dechatlon, Kopaszi-gát homokos öböl, Kopaszi-gát félszigetcsúcs, Normafa, Hajógyári-sziget, Szentendrei ártér, Margitsziget.

Balaton:

Zánka: Füredi út – Tusakosi út által határolt terület, Siófoki fövenyes, Balatonszéplak-Fokihegy: a Szőlőhegyi út mögött,

Nyugat-Magyarország:

Székesfehérvár: Balatoni út közepe – Bakony utca vége, Várpalota: lőtér, Gyulafirátót, Bánd: Esseg várrom, Rácalmás: Rácalmási út  -Kecset utca között

Közép-Magyarország:

Kecskeméti eresztőhely

Kelet-Magyarország:

Rakamaz: Tisza-holtág

Kép: danielmills / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja