A dekupázs alapjai
Nágel Zsuzsi [cikkei] - 2004-02-19
Végre egy olyan kézműves hobby, amellyel gyorsan produkálhatunk látványos eredményt, nem szükséges hozzá különösebb kézügyesség, és még csak nem is kerül sokba. Ez a különösen izgalmas technika a découpage (dekupázs).
Ezzel a módszerr
el díszíthetjük a már meglévő tárgyainkat, de teljesen új alkotások is születhetnek kezeink alatt. Most néhány lépésben lássuk, hogyan is kezdjünk neki egy kép készítésének!Szükséges eszközök: gipsz képalap, szalvéta, ecset, akrilfesték, dekupázsragasztó, víz, tálka a festéshez
Vegyünk egy kész gipszalapot (kézműves boltokban kapható, de akár mi magunk is kiönthetjük modellgipszból kész műanyag sablon segítségével).
Válasszunk ki egy szalvétát tetszésünk szerint.
A szalvéta színvilágával harmonizáló akrilfestékkel kenjük be a gipszkép keretét.
Ha megszáradt, a képet a keret kivételével kenjük át speciális, úgynevezett dekupázsragasztóval.
A szalvétának húzzuk le a legfelső rétegét, csak ezt fogjuk felhasználni (a legtöbb szalvéta 3 rétegű).
A szalvétát tegyük rá a gipszen a helyére, óvatosan simítgassuk el. Ezután felülről is kenjük át dekupázsragasztóval ügyelve, hogy minél kevesebb gyűrődés keletkezzen.
Végül kenjük át az egész képet (kerettel együtt) higított dekupázsragasztóval vagy vizes alapú lakkal, így téve vízállóvá.
Gyönyörködjünk a kész képben J
Néhány szó az alapanyagokról
Mivel mostanában nagyon elterjedtek a kézműves hobbyk, sorra nyílnak az ezt az igényt kielégítő kreatív boltok. Itt mindent megtalálunk, amire csak szükségünk van a szalvétatechnikához. Szalvétákat vásárolhatunk csomagban és darabra is, mindenféle témában kapunk ízlésünknek megfelelőt. Akrilfesték is rendkívül nagy választékban áll rendelkezésünkre, először az alapszínekből (sárga, piros, kék, fehér, fekete) érdemes vásárol
ni, ezekből rengeteg árnyalat keverhető ki tetszés szerint. Ecsetből vegyünk több méretűt is, kis minták ragasztásánál az iskolai ecsetek közül válogassunk, nagy felületeknél célszerűbb a háztartási boltokban kapható 1-1,5-2 colos ecseteket választani. Ragasztónk lehet fényes, matt vagy selyemfényű, ahogy nekünk tetszik.Kérdésekre szívesen válaszolok a fórum kreatív sarkában
Következik: Játék a festékkel – repesztés és egyéb érdekes hatások
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Evolúció a kertben...
Következő hír
Harcsavadász
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Közösségi hozzászólások: