SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A dekupázs alapjai

Nágel Zsuzsi [cikkei] - 2004-02-19
Végre egy olyan kézműves hobby, amellyel gyorsan produkálhatunk látványos eredményt, nem szükséges hozzá különösebb kézügyesség, és még csak nem is kerül sokba. Ez a különösen izgalmas technika a découpage (dekupázs).

A dekupázs alapjai

 

Ezzel a módszerrel díszíthetjük a már meglévő tárgyainkat, de teljesen új alkotások is születhetnek kezeink alatt. Most néhány lépésben lássuk, hogyan is kezdjünk neki egy kép készítésének!

Szükséges eszközök: gipsz képalap, szalvéta, ecset, akrilfesték, dekupázsragasztó, víz, tálka a festéshez

  1. Vegyünk egy kész gipszalapot (kézműves boltokban kapható, de akár mi magunk is kiönthetjük modellgipszból kész műanyag sablon segítségével).

  2. Válasszunk ki egy szalvétát tetszésünk szerint.

  3. A szalvéta színvilágával harmonizáló akrilfestékkel kenjük be a gipszkép keretét.

  4. Ha megszáradt, a képet a keret kivételével kenjük át speciális, úgynevezett dekupázsragasztóval.

  5. A szalvétának húzzuk le a legfelső rétegét, csak ezt fogjuk felhasználni (a legtöbb szalvéta 3 rétegű).

  6. A szalvétát tegyük rá a gipszen a helyére, óvatosan simítgassuk el. Ezután felülről is kenjük át dekupázsragasztóval ügyelve, hogy minél kevesebb gyűrődés keletkezzen.

  7. Végül kenjük át az egész képet (kerettel együtt) higított dekupázsragasztóval vagy vizes alapú lakkal, így téve vízállóvá.

  8. Gyönyörködjünk a kész képben J

Néhány szó az alapanyagokról

Mivel mostanában nagyon elterjedtek a kézműves hobbyk, sorra nyílnak az ezt az igényt kielégítő kreatív boltok. Itt mindent megtalálunk, amire csak szükségünk van a szalvétatechnikához. Szalvétákat vásárolhatunk csomagban és darabra is, mindenféle témában kapunk ízlésünknek megfelelőt. Akrilfesték is rendkívül nagy választékban áll rendelkezésünkre, először az alapszínekből (sárga, piros, kék, fehér, fekete) érdemes vásárolni, ezekből rengeteg árnyalat keverhető ki tetszés szerint. Ecsetből vegyünk több méretűt is, kis minták ragasztásánál az iskolai ecsetek közül válogassunk, nagy felületeknél célszerűbb a háztartási boltokban kapható 1-1,5-2 colos ecseteket választani. Ragasztónk lehet fényes, matt vagy selyemfényű, ahogy nekünk tetszik.

Kérdésekre szívesen válaszolok a fórum kreatív sarkában

Következik: Játék a festékkel – repesztés és egyéb érdekes hatások

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja