SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Tavaszi séta az erdőn

[cikkei] - 2004-02-14
Bizony nehéz, ilyenkor már itthon ülni, az ablakon kitekingetve várni az enyhülést. A tv műsorok unalmasak, a mozi drága, de mégis valami szépre és izgalmasra vágyunk, hát akkor irány az erdő.

Az első felvetődő kérdés hogy hova? Nos a város körül rengeteg szép kirándulóhely van. A Moszkva térről indulva sok helyre el lehet jutni, alig pár perc buszozással. Nekem a kedvencem a Budakeszi Vadaspark és környéke, de persze más irányba is el lehet indulni.

Hogyan öltözzek, mit vigyek magammal?

Tudom, hogy közhely, de a réteges öltözködés elengedhetetlen. És ne felejtsük el, nem divatbemutatóra megyünk, inkább az a néhány gúnyos becsmérlő pillantás a buszon, mintsem hogy megfázva térjünk haza. Az erdőben nincs büfé, érdemes némi szendviccsel, teával felkészülni. Visszatérve a ruházkodásra a gyerekeket azért jobb néhány feltűnőbb ruhadarabbal ellátni, hisz annyi új dolog vár rájuk kint a szabadban, könnyen elcsavaroghatnak, az élénk színeket hamarabb észrevesszük jobban szemmel tudjuk tartani őket. Érdemes magunkkal vinni távcsövet és fényképezőgépet is. Fölösleges azonban magunkkal cipelni súlyos növény és madárhatározókat, ezek azok, amik soha nem kerülnek elő egy kirándulás során, és a kismadaraknak is van egy olyan rossz tulajdonságuk, hogy pont akkor repülnek el, amikor arra az oldalra érünk, ahol ők vannak. Nem kell labda, és tollasütő sem, csak elvesznének, és az erdőben egyébként se nagyon tudnánk használni. És apa is nyugodtan otthon hagyhatja az óriás halefet, nem túlélni megyünk, csak kirándulni.

Mi van, ha ránk támad egy vadállat?

Nem fog, ez egészen biztos. Ők ugyanis sokkal jobban félnek tőlünk, mint mi tőlük. Magyarországon ma már nem él szabadon olyan nagytestű ragadozó, mely prédának tekinthetne minket. Ha mégis valami jószággal találkozzunk, azt tekintsük kivételes szerencsének. Nem kell kiabálni, hogy elszaladjon, magától is el fog menni. Jusson eszünkbe, súlyos pénzeket fizetünk azért, hogy a tv adókon ilyeneket láthassunk, most pedig itt van élőben, csak itt, csak most csak nekünk... Később, - május, június - előfordulhat, hogy elkóborolt állatkölykökkel találkozunk. Velük is úgy kell bánni, mint felnőtt társaikkal, csendben megfigyelni, és tovább engedni. Semmilyen szín alatt ne próbáljuk megfogni őket, mert az anyjuk akkor többé nem fogadja magához, ha megérzi rajta az ember szagát!

Mit vihetek haza?


Nehéz kérdés, szívem szerint azt mondanám semmit, hiszen mindannyian tudjuk mi lenne, ha mindenki, csak egy vödör vizet vinne el a Balatonból, az augusztusban érkezőknek már csak sivatag maradna. De tudom, az ember a sok csodából szeretne valamit hazalopni, valami kis emléket a boldogságból, a panelház magányába.

Nos úgy gondolom, a mértékletesség itt is célravezető lehet, azaz nem kell leszedni az összes virágot, egy kis csokor is pompásan mutat majd az otthoni vázában.

Tudom, minden szakaszhoz sok mindent lehetne még fűzni. A helyhiány miatt, most megpróbáltam a legfontosabbakat összeírni, eloszlatni azokat a tévhiteket, eszméket, amik meglátásom és tapasztalatom szerint, sokakat visszatartottak, vagy elriasztottak az erdőtől.

Hiszem, hogy az erdő mindenkié, kirándulóké, természetvédőké és vadászoké egyaránt.

Hiszem, hogy az erdő az élet iskolája ahol mindnyájan elférünk, hiszem hogy az erdő a béke temploma, ahol mindenkinek jut hely... Gyertek el legalább egyszer, hidd el, hogy megéri!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

A férjem könyörgött egy fiúgyermekért, majd azt akarta, hogy adjam fel a karrierem

Amikor a férjem megkért, hogy vállaljunk gyermeket, azt ígérte, hogy ő marad otthon vele, mivel tudta, milyen keményen dolgoztam az ügyvédi karrieremért. De amikor a baba megszületett, teljesen megváltozott a hozzáállása, és rá akart venni, hogy adjam fel mindazt, amit felépítettem.

Azt mondták neki, sosem lehet anya - Egy nő, aki dacolt minden előítélettel

Tonje Grønbeck története inspiráló bizonyítéka annak, hogy az igazi szeretet és kitartás felülírhat minden akadályt. A spinalis muszkuláris atrófiával (SMA) élő nőnek orvosai azt mondták, sosem lehet anya. De ő és párja, Morten, nem hagyták, hogy mások véleménye befolyásolja az életüket. Ma pedig két gyönyörű lány boldog édesanyja.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja