Műanyagszeméttel fizetik a tandíjat egy indiai iskolában
Hetente 20 darab műanyag szemét. Ennyit kell „fizetnie” az indiai Dispur városának egyik iskolájába járó összesen 110 tanulónak az oktatásért. Az iskola vezetése azért döntött e megoldás mellett, mert a korábban önkéntes alapon működő szemétgyűjtő akciókban nem igazán vettek részt a szülők– írja a Times.
Dispurban nagy probléma a hulladékkezelés. A kevesebb mint egymillió lakosú város naponta 37 tonna szemetet termel.
„Korábban mindig elégettük a műanyagot, mivel nem tudtuk, hogy az így felszabaduló gáz milyen nagyon károsítja a környezetünket és az egészségünket. Az is gyakran megtörtént, hogy a szemetünket egyszerűen áthajítottuk a szomszédba. Többet ilyen nem fog előfordulni” – nyilatkozta az egyik szülő, Menu Bora az AFP hírügynökségnek.
Az összegyűjtött műanyagból a tanulók ökotéglákat készítenek: olyan erősen préselik össze őket, hogy építőanyagként is felhasználhatóakká válnak, így akár új épület vagy utak is készülhetnek belőlük. Az ökotégla-készítésben részt vevő diákok fizetést kapnak, hogy ezáltal is ösztönözzék őket az iskolába járásra.
Kapcsolódó cikkeink:
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Közösségi hozzászólások: