SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Svájci oktatás: 9 dolog, amitől le fogsz döbbenni

Családinet [cikkei] - 2019-07-18
Úgy tűnik, a svájci oktatás az eddigi példaképnek tűnő finnországit is messze lekörözi. Hihetetlen, hogy mennyire jó lehet Svájcban diáknak lenni, ha ezt elolvasod, egy kicsit te is vissza fogsz kívánkozni az iskolapadba.

Egy anya két gyermekével Svájcba költözött, és úgy gondolta, összefoglalja a tapasztalatait, hogy mindenki lássa, az iskola jó is lehet.

1. Az órákat párosával tartják, egy pár másfél órán át tart, közben 20 perces szünet van. Szünetben a gyerekek mindig kimennek az udvarra, attól függetlenül, hogy éppen milyen idő van. Minden osztályhoz egy terasz is tartozik. Szép időben a diákok és a tanárok is fociznak, pingpongoznak, kosárlabdáznak.

2. 11.30-12 óra között minden nap ebédszünet van. A gyerekek ebédelhetnek az iskolában, de akár otthon is. Az órák minden nap 8.15-kor kezdődnek, 16 óráig tart a tanítási nap. Ez idő alatt a gyerekek nem fáradnak ki, szerdánként rövid nap van, csak 11.30-ig tart az oktatás.

3. Az iskolában mindenkinek van egy postaládája, ez az úgynevezett tanár-diák kommunikációs csatorna. Nagyon jó lehetőség azoknak a diákoknak, akik félnek szóban kifejezni a gondolataikat. A tanárok pedig ugyanígy írásban válaszolnak a felmerült problémára.

4. A diktálás képek segítségével történik. A diákoknak mutatnak egy képet, majd le kell írják azt a szót, amit a kép ábrázol. Ezzel a módszerrel állítólag sokkal könnyebben fejlődik a diákok memóriája.

5. A matematikai feladatokat a gyerekek a könnyebb és a megfelelőbb módszerrel oldják meg. Nem létezik helyes, vagy helytelen módszer. Minden diák segít a társának, ha az nem tud egyedül megoldást találni a feladatra. 

6. Nagyon fontos a tapasztalati úton való megismerés, tanulás közben a gyerekek mindent megízlelnek, megszagolnak, megkóstolnak. Legutóbb a búzáról és a rozsról tanultak, és egy malomba is elvitték őket. Megnézték, hogy készül a liszt, majd ellátogattak egy pékségbe, hogy lássák a kenyér születésének folyamatát.

7. A hibákat a siker útjához vezető szükséges dolognak tekintik. A tanárok elmagyarázzák, hogy nincs olyan, hogy csak jó vagy rossz, csupán tapasztalatok vannak.

8. A gyereknek csak akkor kell orvosi igazolást vinnie, ha több mint 2 hétig hiányzik az iskolából. Ez idő alatt viszont el kell végeznie a házi feladatokat.

9. Mindig jut idő kirándulásra, szórakozásra. A gyerekek boldogok, sohasem fáradtak, és mindig lelkesek.

Forrás: filantropikum.com
Kép: ernestoeslava / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja