SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Svájci oktatás: 9 dolog, amitől le fogsz döbbenni

Családinet [cikkei] - 2019-07-18
Úgy tűnik, a svájci oktatás az eddigi példaképnek tűnő finnországit is messze lekörözi. Hihetetlen, hogy mennyire jó lehet Svájcban diáknak lenni, ha ezt elolvasod, egy kicsit te is vissza fogsz kívánkozni az iskolapadba.
Svájci oktatás: 9 dolog, amitől le fogsz döbbenni

Egy anya két gyermekével Svájcba költözött, és úgy gondolta, összefoglalja a tapasztalatait, hogy mindenki lássa, az iskola jó is lehet.

1. Az órákat párosával tartják, egy pár másfél órán át tart, közben 20 perces szünet van. Szünetben a gyerekek mindig kimennek az udvarra, attól függetlenül, hogy éppen milyen idő van. Minden osztályhoz egy terasz is tartozik. Szép időben a diákok és a tanárok is fociznak, pingpongoznak, kosárlabdáznak.

2. 11.30-12 óra között minden nap ebédszünet van. A gyerekek ebédelhetnek az iskolában, de akár otthon is. Az órák minden nap 8.15-kor kezdődnek, 16 óráig tart a tanítási nap. Ez idő alatt a gyerekek nem fáradnak ki, szerdánként rövid nap van, csak 11.30-ig tart az oktatás.

3. Az iskolában mindenkinek van egy postaládája, ez az úgynevezett tanár-diák kommunikációs csatorna. Nagyon jó lehetőség azoknak a diákoknak, akik félnek szóban kifejezni a gondolataikat. A tanárok pedig ugyanígy írásban válaszolnak a felmerült problémára.

4. A diktálás képek segítségével történik. A diákoknak mutatnak egy képet, majd le kell írják azt a szót, amit a kép ábrázol. Ezzel a módszerrel állítólag sokkal könnyebben fejlődik a diákok memóriája.

5. A matematikai feladatokat a gyerekek a könnyebb és a megfelelőbb módszerrel oldják meg. Nem létezik helyes, vagy helytelen módszer. Minden diák segít a társának, ha az nem tud egyedül megoldást találni a feladatra. 

6. Nagyon fontos a tapasztalati úton való megismerés, tanulás közben a gyerekek mindent megízlelnek, megszagolnak, megkóstolnak. Legutóbb a búzáról és a rozsról tanultak, és egy malomba is elvitték őket. Megnézték, hogy készül a liszt, majd ellátogattak egy pékségbe, hogy lássák a kenyér születésének folyamatát.

7. A hibákat a siker útjához vezető szükséges dolognak tekintik. A tanárok elmagyarázzák, hogy nincs olyan, hogy csak jó vagy rossz, csupán tapasztalatok vannak.

8. A gyereknek csak akkor kell orvosi igazolást vinnie, ha több mint 2 hétig hiányzik az iskolából. Ez idő alatt viszont el kell végeznie a házi feladatokat.

9. Mindig jut idő kirándulásra, szórakozásra. A gyerekek boldogok, sohasem fáradtak, és mindig lelkesek.

Forrás: filantropikum.com
Kép: ernestoeslava / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja