SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Chorizos polentafalatkák

Családinet [cikkei] - 2009-07-21
Remek paradicsomos előétel, próbáljátok ki!

Hozzávalók:

11 dkg kukoricaliszt

7 dl víz

10 dkg reszelt sajt (jót tesz neki a füstölt)

chorizo

néhány érett paradicsom, mondjuk 5 db

2 szál újhagyma

friss rozmaring vagy bazsalikoml
evélkék

Elkészítés:


A vizet felforraljuk, vékony sugárban, állandó keverés mellett hozzáadjuk a kukoricalisztet. Csomómentesre keverjük, és addig főzzük-kavarjuk, míg sűrű masszaként el nem válik az edény falától. (Leginkább az alján szeret tartózkodni, és nem átall odakapni, ha nem figyelünk...) Amikor késznek nyilvánítjuk, belekeverjük a reszelt sajtot, lehet esetleg borsozni, és ollóval vagdoshatunk a masszába bpolentaazsalikomot. Nem kell sok, 2-3 levél elegendő. Ezekután kiolajozott tepsire simítjuk, lehetőleg egyenletes vastagságban, majd hűvös helyre tesszük szikkadni.

Nekem épp befért a fridzsiderbe, ott is felejtettem tegnap óta egészen ma estig. Ma azonban elővettem a hűtőből, és nagyobbacska pogácsaszaggatóval korongokat vágtam ki a masszából, majd fóliával bélelt sütőlapon, grill funkcióval adtam mindkét felének a sütőben. Ez kimondottan hasznos tevékenységnek bizonyult, hiszen a konyhában ekkor még csak 30 fok volt, épp ideje volt ráerősíteni a fűtésre. Mindkét oldalnak kellett néhány perc szolárium, ekkor kikaptam a tepsit, hagytam a korongokat hűlni. Közben a paradicsomokat felnegyedeltem, kimagoztam, a paradicsomhúst apró kockákra vágtam. Olívaolajon a karikára vágott újhagymát pirongattam kicsinyég, társítottam hozzá a paradicsomot, sóztam, borsoztam, kapott némi őrölt rozmaringot, de csak azért, mert imádom. Rottyantottam rajta két szolídat, nem kell péppé főzni semmiképp. Utolsó műveletként a chorizot karikáztam fel vékonyan, nagyjából annyi karikát, ahány korongocska volt. Mindkét oldalukat forró serpenyőben megsütöttem.

Ekkor következett az építkezés: a  polentakorongra  paradicsomszószt pottyantottam, passzítottam párjául pirított paprikáskolbászt, pihentetve platnira pakoltam. Itt van nektek a mára rendelt alliterált mondatom: Remek kis előétel, próbáljátok ki!

Forrás: http://fakanal.freeblog.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja