SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így készíts könnyen karácsonyi ajtódíszt!

Családinet [cikkei] - 2014-11-26
Az karácsonyi időszak közeledtével nemcsak az adventi koszorút szokás beszerezni/elkészíteni, hanem az ünnepi ajtódíszt is. Most bemutatunk nektek néhány trükköt, amelyekkel ízléses és egyedi darabokat készíthettek.

1. Egyszerű ajtódíszek

A legkönnyebben elkészíthető ajtódíszekhez nincs szükségünk semmilyen alapra csak néhány fenyő vagy tuja ágra, amelyeket akár a kertünkből is beszerezhetünk. Tipp: A virágboltoknak valószínűleg van fenyőágakból, illetve más örökzöld növényekből is hulladéka, amelyeket, ha elkérünk tőlük, akkor kiváló hozzávalói lehetnek az ajtódíszünknek.

Ha már megvannak az örökzöld ágacskák, akkor kössük őket egy csokorba cérna vagy drót segítségével, ezután már csak a díszítő elemek hiányoznak. Rögzíthetünk dróttal például tobozokat, illetve apró masnikat, karácsonyfadíszeket, sőt, még akár különféle plüssből (vagy más anyagból készült) figurákat is az ajtódíszünkhöz.

Azért, hogy ne látszódjon, ahogy összefogtuk a kompozíciónkat, használjunk valamilyen szép, ünnepi szalagot, amelyből masnit kötve máris esztétikusabb látványt nyújt a díszünk. Innentől fogva már csak az a dolgunk, hogy lehetőségeink szerint kiakasszuk, vagy felragasszuk az ajtóra az elkészült művünket. Tipp: Ha ki szeretnénk függeszteni a díszünket, akkor ne felejtsünk el némi többletet hagyni erre a kötözésre használt drótból!

Szép karácsonyi masnit köthetünk az alábbi videó segítségével: 

2. Koszorúk

Ha van időnk kicsit bonyolultabb műveletekhez is, akkor készíthetünk igazán különleges koszorúkat is az ajtóra.

Természet ihlette koszorú

Az egyik legolcsóbb, mégis mutatós ajtódísz, ha olyan koszorút készítünk, amelyhez a természetből vesszük az alapanyagokat. Gyűjthetünk például különféle tobozokat és terméseket az erdőben. Használhatunk még akár diót, földimogyorót, szárított gyümölcsöket és fahéj rudakat is. Alapként szerezzünk be egy szalmakoszorút, amelyre rögzítsük ragasztópisztollyal az összegyűjtött hozzávalókat! Ha azt szeretnénk, hogy a koszorúnk illatozzon is, akkor vásárolhatunk előre illatosított, színezett potpourrikat is, amelyekből szintén ragaszthatunk az alapunkra.

Koszorú karácsonyfadíszekből

Ha van otthon régi karácsonyfadíszünk, az most jól fog jönni ehhez a koszorúhoz! Ha nincs, akkor beruházhatunk néhány új darabra. Tipp: Célszerű vásárolni egy olyan készletet, amelyben különböző méretű gömbök vannak. Így kitölthetjük a lyukakat. Ezen kívül még szükségünk lesz egy ragasztópisztolyra, meg egy fém vállfára (amihez a ruhatisztítóból juthatunk például hozzá). Ez utóbbi lesz a koszorúnk alapja. Formázzunk belőle kört, majd csavarjuk szét, és állítsuk akkorára, amekkora koszorút szeretnénk. (Nyilván egy nagyobb darabhoz több dísz kell, ezért annak drágább az előállítási költsége).

Mielőtt elkezdenénk ráfűzni a drótra a gömböket, húzzuk ki egy kicsit az akasztójukat, és nyomjunk oda pár csepp ragasztót. Majd miután visszatoltuk az akasztót, várjunk egy kicsit, amíg megszárad a ragasztó. Ezután fűzzük föl a díszeket!

Ha szeretnénk még ünnepélyesebbé tenni a koszorúnkat, akkor ne fűzzük végig, hanem felülre rögzítsünk valamilyen örökzöld leveleket, és/vagy egy szépen megkötött masnit. Ha túl hosszúnak bizonyulna a maradék drótunk, akkor vágjuk le a felesleget!


Képek: etsy.com, 
flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja