SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így készíts könnyen karácsonyi ajtódíszt!

Családinet [cikkei] - 2014-11-26
Az karácsonyi időszak közeledtével nemcsak az adventi koszorút szokás beszerezni/elkészíteni, hanem az ünnepi ajtódíszt is. Most bemutatunk nektek néhány trükköt, amelyekkel ízléses és egyedi darabokat készíthettek.
Így készíts könnyen karácsonyi ajtódíszt!

1. Egyszerű ajtódíszek

A legkönnyebben elkészíthető ajtódíszekhez nincs szükségünk semmilyen alapra csak néhány fenyő vagy tuja ágra, amelyeket akár a kertünkből is beszerezhetünk. Tipp: A virágboltoknak valószínűleg van fenyőágakból, illetve más örökzöld növényekből is hulladéka, amelyeket, ha elkérünk tőlük, akkor kiváló hozzávalói lehetnek az ajtódíszünknek.

Ha már megvannak az örökzöld ágacskák, akkor kössük őket egy csokorba cérna vagy drót segítségével, ezután már csak a díszítő elemek hiányoznak. Rögzíthetünk dróttal például tobozokat, illetve apró masnikat, karácsonyfadíszeket, sőt, még akár különféle plüssből (vagy más anyagból készült) figurákat is az ajtódíszünkhöz.

Azért, hogy ne látszódjon, ahogy összefogtuk a kompozíciónkat, használjunk valamilyen szép, ünnepi szalagot, amelyből masnit kötve máris esztétikusabb látványt nyújt a díszünk. Innentől fogva már csak az a dolgunk, hogy lehetőségeink szerint kiakasszuk, vagy felragasszuk az ajtóra az elkészült művünket. Tipp: Ha ki szeretnénk függeszteni a díszünket, akkor ne felejtsünk el némi többletet hagyni erre a kötözésre használt drótból!

Szép karácsonyi masnit köthetünk az alábbi videó segítségével: 

2. Koszorúk

Ha van időnk kicsit bonyolultabb műveletekhez is, akkor készíthetünk igazán különleges koszorúkat is az ajtóra.

Természet ihlette koszorú

Az egyik legolcsóbb, mégis mutatós ajtódísz, ha olyan koszorút készítünk, amelyhez a természetből vesszük az alapanyagokat. Gyűjthetünk például különféle tobozokat és terméseket az erdőben. Használhatunk még akár diót, földimogyorót, szárított gyümölcsöket és fahéj rudakat is. Alapként szerezzünk be egy szalmakoszorút, amelyre rögzítsük ragasztópisztollyal az összegyűjtött hozzávalókat! Ha azt szeretnénk, hogy a koszorúnk illatozzon is, akkor vásárolhatunk előre illatosított, színezett potpourrikat is, amelyekből szintén ragaszthatunk az alapunkra.

Koszorú karácsonyfadíszekből

Ha van otthon régi karácsonyfadíszünk, az most jól fog jönni ehhez a koszorúhoz! Ha nincs, akkor beruházhatunk néhány új darabra. Tipp: Célszerű vásárolni egy olyan készletet, amelyben különböző méretű gömbök vannak. Így kitölthetjük a lyukakat. Ezen kívül még szükségünk lesz egy ragasztópisztolyra, meg egy fém vállfára (amihez a ruhatisztítóból juthatunk például hozzá). Ez utóbbi lesz a koszorúnk alapja. Formázzunk belőle kört, majd csavarjuk szét, és állítsuk akkorára, amekkora koszorút szeretnénk. (Nyilván egy nagyobb darabhoz több dísz kell, ezért annak drágább az előállítási költsége).

Mielőtt elkezdenénk ráfűzni a drótra a gömböket, húzzuk ki egy kicsit az akasztójukat, és nyomjunk oda pár csepp ragasztót. Majd miután visszatoltuk az akasztót, várjunk egy kicsit, amíg megszárad a ragasztó. Ezután fűzzük föl a díszeket!

Ha szeretnénk még ünnepélyesebbé tenni a koszorúnkat, akkor ne fűzzük végig, hanem felülre rögzítsünk valamilyen örökzöld leveleket, és/vagy egy szépen megkötött masnit. Ha túl hosszúnak bizonyulna a maradék drótunk, akkor vágjuk le a felesleget!


Képek: etsy.com, 
flickr.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja