SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

20 apró ötlet a tiszta gyerekszobához

Családinet [cikkei] - 2010-08-19
Csak Mary Poppins képes minden segítség nélkül kitakarítani egy gyerekszobát. Neked bizony szükséged lesz fertőtlenítőszerekre és mindarra, amit itt olvashatsz.

Szeretnéd a kezedben tartani ezt a listát? Kattints ide, és máris nyomtathatod!

Pelenkázó asztal
Vedd le az asztal tetejét.  Ha műanyagból készült, töröld le fertőtlenítő kendővel vagy mosogatószeres vízbe mártott ronggyal.  Ha ruhaanyagból készült, kímélő mosóporral, alacsony hőfokon kimoshatod mosógépben is. Az eldobhatót pedig egyszerűen dobd a szemetesbe és tegyél fel újat.
A pelenkázó asztal minden oldalát mosd le alaposan. Az asztalon kívül a krémes dobozokat, kenőcsös tubusokat és a pelenkatartót is törölgesd le fertőtlenítő kendővel vagy mosogatószeres vízbe mártott ronggyal.

Kiságy
A műanyag bevonatú matracot töröld át mosószeres vízbe mártott ronggyal.

Töröld át száraz, tiszta ruhával.
Porszívózd ki a matrac mindkét oldalát.
Mosd ki az ágyneműt. Mosdd ki a lepedőt, takarót és áztasd legalább 55 fokos vízben. (ennél alacsonyabb hőmérsékleten nem fognak elpusztulni a poratkák, amelyek a legfőbb asztmát kiváltó allergének a gyermekek esetén)
Tisztítsd meg a védőkorlátokat és léceket is. Törölgesd át őket fertőtlenítő kendővel vagy mosószeres vizes ronggyal.
Ne feledkezz meg az ágy lábairól és a keretről sem! Használj itt is fertőtlenítő kendőt vagy rongyot
.

Pelenkatároló
Vidd ki a szobából a használt pelenkákat tartalmazó szemetest. Valahol máshol takarítsd ki, így a baktériumok nem tudnak a tiszta gyerekszobában elszaporodni. Vedd ki a szemetes zacskót, ha használsz ilyet, és dobd ki a kukába. Ha nem, öntsd a pelenkákat egy szemetes zsákba.
Nagyon alaposan, minden zugot, mélyedést tisztíts ki! Ha kell, ne légy rest fogkefét használni a legtökéletesebb tisztaságért. Fújd be kívül belül tisztítószerrel, hogy fertőtleníts. Ezután töröld egy ronggyal szárazra.

Sportfelszerelések
Töröld át nedves tisztítószeres ronggyal a baseball labdákat, kosárlabdákat és focilabdákat. Ezt tedd inkább a kertben, így nem a szobában koszolsz. Ne használj durva dörzsölő tisztítószereket, amelyek károsíthatják a varrást és ne permetezz vizet közvetlenül a labdákra és ne mosd őket folyó vízben, mert a víz a belsejükbe szivároghat.
Töröld le a rászáradt sarat az ütőkről, ehhez használj tisztítószeres szivacsot, majd töröld őket szárazra egy tiszta ruhával.
Ne feledkezz meg a hoki-ütőkről sem! Nedves ruhával tisztává varázsolhatod őket.

Játékok
Tisztítsd meg a társasjátékokat és műanyag figurákat kicsavart fertőtlenítőszeres ronggyal. Ugyanezt tedd az összes többi műanyag játékkal.
A kádban pancsoláshoz használt játékokat áztasd egy lavór vízben. Önts bele egy kis fehérítőt.  A végén öblítsd le vízzel.
Fertőtlenítsd a plüssállatokat! Kimoshatod alacsony fordulatszámon a mosógépben is, de ha beteszed őket két napra egy zacskóban a mélyhűtőbe, az is tökéletes megoldás. -18 Celsius fok alatt minden kórokozó elpusztul. Hagyd kiolvadni utána.
A fából készült játékokat egy vizes, tisztítószeres ronggyal tisztíthatod megfelelően.

Játéktároló doboz
Hullámpapírból készült dobozotok van? Ürítsd ki, majd nedves, tisztítószeres ronggyal törölgesd át. Hagyd megszáradni. A fából készült játékokat egy vizes, tisztítószeres ronggyal tisztíthatod megfelelően.
Műanyag dobozotok van? Az üres doboz fertőtlenítéséhez fújj tisztítószert a dobozra – kívül, belül. A sarkokat tisztítsd fogkefével.
Faládátok van? Tegyél kis mennyiségű tisztítószert nedves rongyra és töröld át a ládikót kívül-belül. Ne vidd túlzásba, a fa megvetemedhet. Töröld egy ronggyal szárazra.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja