SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Újkeletű háztartási gépek - mire van szükségünk igazán?

Kissné Duró Ágota [cikkei] - 2021-01-26
Rengeteg háztartási gép közül lehet ma már választani, amik arra hivatottak, hogy az életünket segítsék. A boltokat járva vagy a webáruházakban mindig találunk valami újdonságot, és persze el is gondolkozunk rajta, hogy vajon ez mennyire lehet jó, megéri-e az árát. Ha valamelyik ismerősünk beszerez egyet, rögtön nekiszegezzük a kérdéseinket, holott mindig az a lényeg igazán, hogy Nekünk szükségünk van-e rá. Mutatok párat, a döntés pedig nálad van, hogy tényleg kellhet-e.

Mosogatógép:

Manapság egyre több háztartásban megtalálható a mosogatógép. Teljesen meg tudom érteni, ha valaki azon gondolkozik, hogy beszerez egy ilyen masinát, hiszen már egy gyerek mellett is nehézkes lehet néha elmosogatni, nemhogy több után. Amit mindenképp figyelembe kell venni a beszerzés előtt, hogy mekkora hely áll rendelkezésünkre. Lehet, hogy az adott helyre csak egy kisebb gépet tudnánk beszerelni, ami valamennyit segítene a helyzeten, de tökéletesen nem oldaná meg. Emellett fontos még végiggondolni, hogy hányszor főzünk otthon. Hiszen ha a család igazából csak reggelit és vacsorát fogyaszt otthon, főzni pedig csak maximum hétvégén szoktunk, akkor nem biztos, hogy azért a pár, alig szennyezett tányérért egyáltalán beindítjuk majd a gépet. Vagy ha mégis, lehet, hogy a vízszámlánk ugrik meg, hiszen 1-1 mosogatás során akár 15-20 liter vizet is felhasznál a gép. Emellett plusz kiadást jelenthet a mosogató tabletták, a só és az öblítő megvásárlása, amik egyértelműen drágábbak, mintha csak a mosogatószert kellene megvennünk. Ha ezek mentén végiggondoljuk, biztosan el tudjuk dönteni, hogy tényleg szükségünk van-e rá.


Szárítógép:

Viszonylag újkeletű itthon a háztartásokban a szárítógép használata. Az árakat tekintve valóban kiváltságos dolognak tűnhet, pedig vannak bizonyos esetek, amikor nagyon sokat jelent, ha nem kell napi szinten teregetni. Ilyen lehet a falak penészesedése azokban a helyiségekben, ahol teregetünk. Ha ez a probléma rendszeresen megjelenik, érdemes lehet elgondolkodni egy szárítógép beszerzésén, hiszen ebből a ruhákat rögtön a szekrénybe tehetjük. Minimalista ruhatár összeállítása mellett is nagy segítséget jelenthet, hiszen a ruhát, amit este kimostunk, másnap újra felvehetjük. Így tényleg pár darabból megoldható az öltözködés. Emellett ott is jól jöhet, ahol kevés a hely, így a ruhaszárító állványt állandóan kerülgetni kell. Lehet olyan verziót kapni, amihez csak a konnektort kell biztosítani, a vizet egy tartályba gyűjti. És a mosógép tetején is tárolható egy keret segítségével.
 

Robotporszívó:

rengeteg fajtával találkozhatunk, ha robotporszívók között kezdünk el keresgélni. Kapható olyan, ami csak porszívó, van felmosó fejes. Van, ami besöpri maga alá a sarkokból a koszt, van, ami nem. Akad előre programozható, és ennél „butácskább”, ami csak megy, amíg valamibe bele nem ütközik. Végig kell gondolnunk, hogy mire szeretnénk használni igazából. Ha csak az a szempont, hogy a por/kosz nagyját eltávolítsa mondjuk a nap végén, de ettől függetlenül mi takarítunk, akkor elég egy olcsóbb, „butább” verziót választani. Ha saját magunk helyett keresünk takarítógépet, akkor mélyebben a zsebünkbe kell nyúlni.


Levegőtisztító:

ha jártunk mostanában egészségügyi intézményben, sok helyen láthattunk levegőtisztító gépeket. A járványügyi helyzet miatt egyre több helyen találkozhatunk velük, hiszen a jobb fajták képesek a levegőben lévő vírusokat is elpusztítani. Az olcsóbbak csak a baktériumok ellen veszik fel a harcot, illetve van, ami kifejezetten csak a levegő szállópor tartalmát szűri. Na ezt sem kell alábecsülni – egy belvárosi lakásban észrevétlenül is rengeteg port kavarhat be egy-egy ajtónyitás, vagy szellőztetés. Kifejezetten csak a levegő tisztítására mégis úri murinak tűnhet, azonban ha van a családban, aki allergiás, asztmás, érdemes lehet elgondolkodni egy ilyen masina beszerzésén.


Páraelszívó:

az utolsó a sorban a páraelszívó berendezés, amit bizonyos időközönként még szupermarketekben is árusítanak. Nem véletlen, sokaknak meggyűlik a baja a magas páratartalommal. Kapható belőle kisebb, és nagyobb; olyan, ami csak napi pár decit, és olyan, ami akár több liter vizet is fel tud fogni. Olcsóbb beruházás, mint egy szárítógép, tehát ha a ruháink száradási idejét szeretnénk rövidíteni vagy a szobák páratartalmát csökkenteni, jó megoldás lehet. Festés után is sokan használják, hiszen segít a falakat gyorsan kiszárítani. A kisebb verziókat viszont tényleg csak olyan helyre ajánlom ahol 60% fölött van a páratartalom, mert annál alacsonyabbnál szinte észrevehetetlen mennyiségű vizet tudnak csak felfogni.

Fotó: mohamed_hassan-tól a pixabay-en

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja