SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gombával töltött pulyka - recept

Családinet [cikkei] - 2014-12-17
A Mi kerüljön az asztalra karácsonykor? című cikkünk receptje.

Hozzávalók:

  • 100 g szárított vargánya
  • 200 g csiperke
  • 1 vöröshagyma
  • 1 csomag petrezselyem
  • egy csipet szárított kakukkfű (vagy néhány friss ág)
  • 4 evőkanál olaj
  • bors
  • 1 evőkanál liszt
  • 1 tojás

1. A vargányát áztassuk be kb. fél órára, amíg megszívja magát vízzel. Miután ez megtörtént a csiperkével együtt tegyük darálóba, és szaggatottan aprítsuk fel. (Ez azért szükséges, hogy ne jöjjön ki annyi nedvesség a gombából).

2. Olívaolajon süssük meg a gombákat közepes lángon, addig, amíg elpárolog a lé alóluk.

3. Tegyük az aprított gombát egy edénybe, és adjuk hozzá a finomra vágott hagymát, és a petrezselymet, valamint szórjuk meg némi kakukkfűvel is. Adjuk hozzá a tojást, lisztet, sót, borsot, és dolgozzuk össze, majd töltsük bele a pulykánk hasüregébe.

4. Kívülről is sózzuk, borsozzuk a pulykát, majd tegyük a sütőbe 190 fokra, és alufólia alatt süssük, amíg el nem készül. (4 kg-os pulykánál fél kilónként 20 percet számolhatunk a sütésre). Az utolsó néhány percben vegyük le a burkolatot, és süssük aranybarnára a szárnyasunkat! 


Kép: Wikipedia

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

Függőséghez vezethet az egészséges étrendhez való túlzott ragaszkodás

Egyre többen követik szélsőségesen az ún. tiszta étkezés (clean eating) diétát, amelynek során csak organikus, bio vagy éppen kizárólag általuk egészségesnek hitt ételeket esznek. A Semmelweis Egyetem kutatása szerint például a divatmodellek több mint harmada hajlamos lehet az egészséges ételfüggőségre, pedig az ún. orthorexia nervosa akár súlyos egészségügyi problémákhoz is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja