SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gesztenyével töltött pulyka - recept

Családinet [cikkei] - 2014-12-16
A Mi kerüljön az asztalra karácsonykor? című cikkünk receptje.

Hozzávalók:

  • 4 kg-os kisebb konyhakész pulyka
  • 2 db zsemle
  • 2 db tojás
  • 20 dkg gesztenyemassza (vagy főtt gesztenye)
  • 2 dl főzőtejszín
  • só ízlés szerint
  • bors ízlés szerint
  • szerecsendió ízlés szerint

1. A zsemléket vágjuk apró kockákra, majd pirítsuk meg a sütőben, vigyázva, hogy ne égjen meg. Darálóban készítsünk belőle finom szemcséjű morzsát.

2. Egy edényben nyomkodjuk szét a gesztenyepürét villával, majd adjuk hozzá a zsemlemorzsát, tojást és a főzőtejszínt. Sóval, borssal és szerecsendióval ízesítsük. Ha túl keménynek találjuk a tölteléket, akkor még tehetünk hozzá némi tejet.

3. Töltsük a pulykába az elkészült tölteléket. (Ha biztosra, akarunk menni, hogy ne folyjon ki semennyi sem, akkor tűvel és cérnával varrjuk be a nyílást!). Sózzuk, borsozzuk a pulykánkat, majd tegyük a sütőbe 180 fokra alufóliával letakart tepsiben. Öntsünk némi vizet alá! Ha kész, akkor még néhány percig süssük fólia nélkül is, hogy szép aranybarna legyen. Közben locsolgassuk időnként a pecsenyelével, nehogy kiszáradjon!

 

Kép: Wikipedia

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

Függőséghez vezethet az egészséges étrendhez való túlzott ragaszkodás

Egyre többen követik szélsőségesen az ún. tiszta étkezés (clean eating) diétát, amelynek során csak organikus, bio vagy éppen kizárólag általuk egészségesnek hitt ételeket esznek. A Semmelweis Egyetem kutatása szerint például a divatmodellek több mint harmada hajlamos lehet az egészséges ételfüggőségre, pedig az ún. orthorexia nervosa akár súlyos egészségügyi problémákhoz is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja