SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Wellington bélszín karácsonyra - recept

Családinet [cikkei] - 2014-12-16
A Mi kerüljön az asztalra karácsonykor? című cikkünk receptje.
Wellington bélszín karácsonyra - recept

Hozzávalók:

  • kb. 1 kg-os bélszín (vagy sertésszűz)
  • 250 g csiperke gomba
  • 10-12 szelet füstölt sonka (pl. pármai, serrano vagy fekete erdei)
  • 500 g leveles tészta
  • 3 evőkanál olívaolaj
  • 50 g vaj
  • 1 csokor friss vagy egy evőkanál szárított kakukkfű
  • 1 tojás
  • liszt
  • só, bors
  • 2 evőkanál mustár

1. Tisztítsuk meg a bélszínt a hártyáktól, majd egy akkora serpenyőben, amekkorába belefér, pirítsuk meg (közepes vagy nagy lángon) minden oldalát olívaolajon. Előtte sózzuk, borsozzuk. Kb. 2-3 perc kell minden egyes oldalnak, akkor jó, amikor aranybarna kéreg sült rá.

2. A gombákat tisztítsuk meg, majd robotgépben vágjuk egészen apróra. Arra azonban figyeljünk, hogy ne egyenletesen daráljuk őket, (hanem szaggatottan) mert különben leveses lesz a darálék állaga.

3. A hús szaftjába tegyük bele a gombát, és nagy lángon pirítsuk addig – folyamatos kevergetés mellett – , amíg el nem főtte a levét, és egy jól formázható pép nem lesz belőle.

4. Terítsünk le egy asztalra frissentartó fóliát, és erre tegyük rá téglalap alakban a pármai sonkát úgy, hogy a szeletek fedjék egymást, és a hús hosszánál legalább 10-10 cm-rel nagyobb felületet adjanak. Ha ez kész, akkor vigyük fel a gombakrémet a sonkákra olyan szélesen, mint amilyen széles a hús. Miután a bélszínt rátettük a sonkára, tekerjük fel a fólia segítségével, és tegyük hűtőbe minimum fél órára, hogy összeálljon. Ha van több időnk, akkor akár egy éjszakán át is tárolhatjuk hűtve.

5. Bontsuk ki a tésztát, és tegyük rá a húst, majd kenjük meg a belső részt tojással, hogy biztosan alaposan összetapadjon a tészta. Tekerjük be vele a húst úgy, hogy minden oldalát befedjük. Tojással kenjük meg a tetejét is, majd tegyük a sütőbe.

6. 200 fokon kb. 25-30 percig kell sütni ahhoz, hogy közepesre süljön. Ez persze függ a hús nagyságától is.

7. Ha kész, pihentessük legalább 10 percig, hogy a szaft át tudja járni a húst, majd kb. 1,5-2 cm-es szeltekre vágva tálaljuk. Ideális köret hozzá valamilyen saláta.


Kép: Wikipedia

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja