SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5+1 ok, amiért örülj, hogy totyogód van

Fribiczer-Heim Katalin [cikkei] - 2020-03-02
Igen, tudom, egy totyogóval nem könnyű. Folyton veszélyes dolgokat csinál, 4672-szer kell elmondanod neki valamit, mire egyáltalán feléd fordítja a fejét, és már szeretne sok mindent egyedül csinálni, de ha olyanja van, akkor képes egész nap a nyakadba kapaszkodva nyálzani. De! Azért én felfedeztem 5 olyan dolgot, ami miatt igenis jó az élet egy ilyen kis pelenkás gengszterrel.


1. Nem beszél vissza

Persze, nyilván a bababa meg dadadada, meg a többi halandzsanyelven hozzád intézett beszéd is azt jelenti, hogy ” jaaaaj Anya, hagyjál már békén, igenis jó ötlet felmászni arra a csúszós székre, te ezt nem tudhatod”.

De azért még mindig jobb így hallgatni, mint már a nagyobbaktól, kamaszoktól a durvább beszólásokat.


2. Bújik és puszit oszt

Jó, nem egész nap, de mikor odanyomja az első nyitott szájas, nyálas puszit, ott megolvad mindenki szíve. Mikor pedig már magától ölelget, meg cuppantgat és kimondja, hogy Anya, na ott eldobod a hajad, és elfolysz a padlón.

Míg a nagyobbakat már csak lasszóval lehet elkapni, és a puszit egy jó nagy, színpadias mozdulattal törlik le az arcukról.


3. Minden újdonság neki

Simán elvan egy szimpla bogár nézegetésével órákon át, ha megfelelő mennyiségű utánpótlást tudsz neki biztosítani - mert azért néha csak hozzá kell nyúlni, és még a finommotorika nem biztos, hogy tökéletesen működik. (Ezúton is szeretnék elnézést kérni a bodobácsok nemzetségétől).

Rácsodálkozik, mikor mesélsz neki, és mutogatod a világ dolgait, kezdve az egyszerű virágokkal. A nagyobbak meg már olyanokat tudnak kérdezni, hogy sokszor órákat keresgélek a neten, mire kiizzadok valami értelmes választ.


4. Te vagy neki a legfontosabb

Még nem jönnek a képbe a haverok, barátok-barátnők. Még Te vagy a központ, a mindent tudó, aki a biztonságot nyújtja, és akinél nincs jobb, szebb a világon. Még nem mondja, hogy "hali Anyu, majd holnap jövök", vagy "nincs egy kis pénzed fagyira?". Mindig tudod, hol van (legtöbbször persze csak le kell nézned, ott ráncigálja a nadrágod), és még nem kell félned, hogy rossz társaságba keveredik.


5. Meg tudod téveszteni

Simán el tudsz vele hitetni olyan dolgokat, amiket egy nagyobb már nem vesz be. Például a rettentő rosszul alvó gyereknek, hogy most elmentek egy kicsit kocsikázni, addig nézelődjön csak. Jó esetben beteszed a kocsiba, és az utca végén már durmol, míg a nagy be sem akar szállni, vagy ha igen, határozottan kijelenti, hogy ő ugyan biztosan nem fog aludni.

Vagy hogy a tárgyaknak is fáj, ha földhöz vágja őket, és tudnak sírni is.


+1. Nem lesz még egyszer lehetőséged ott lenni

Jó, ez tudom, hogy iszonyú nagy közhely, de tényleg így van. Nem lesz többször ekkora, most tudsz mellette lenni, most tudod megismerni minden apró porcikáját, gesztusát. Most tudod kiélvezni, hogy már önálló, de mégis baba, akit lehet, sőt kell is babusgatni.

Minden kornak megvannak a nehézségei, de vissza már többet nem hozhatjuk őket. Élvezzük, mintsem bosszankodunk az apróságokon!

Forrás: Anyagondolatok

Anyagondolatok

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Anton Gvozdikov / shutterstock

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja