SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nevelés és a fegyelem!

- 2017-01-27
Amikor ezt a két szót meghalljuk, mindjárt az óvoda és az iskola jut az eszünkbe. Mert hát hol is folyhatna máshol nevelés, mint az intézményekben, ahol a nevelők végzik a munkájukat.
Eközben viszont elfelejtünk egy nagyon fontos dolgot!

Mire gyerkőcünk közösségbe kerül, bizony a szülőknek kell megtanítani a jó és a rossz fogalmáról, annak helyes megkülönböztetéséről, tetteinek következményéről, a türelemről.

Összefoglalva: a FEGYELEMRŐL!

Három kérdést teszek fel a szülőknek, amikor megkeresnek:

1. Mit teszel, amikor a gyerkőc nem fogad szót?
2. Milyen az „eszköztárad” a fegyelmezéshez?
3. Működik-e a módszered?

Mert tetszik, nem tetszik, de tény: gyermek és szülő viszonyában alá-fölé rendeltségi viszony van. Kell is, hiszen valakinek meg kell tanítani a gyerkőcnek mi a jó és mi a rossz. A baj csak azzal van, hogy egyre több helyen látom, hogy ez az alá-fölé rendeltségi viszony felcserélődött!

Vagyis az van, amit a gyermek akar, amikor akarja, és ahogyan akarja. A szülők pedig nem tudnak, sokszor pedig nem akarnak nemet mondani.

Annak ellenére írom ezt, hogy a valóságban viszont túl sokat hangzik el a nem szócska. Éppen ezért veszti el jelentéstartalmát, a gyerkőcök pedig okosak, hamar rájönnek erre.

Pl: „Ha nem eszed meg az ebédet, nem kapsz édességet!”

Tedd a szívedre a kezed. Ezt hányszor tartottad be igazán?

A gyerkőc pedig feszegeti a határokat, keresi a réseket, és ha nem találja szemben magát következetességgel, akkor nem veszi komolyan mondandódat, kéréseidet, felszólításaidat.

Vagyis nem fogja megtanulni, hogy mit jelent a nem.

Hiszek a szeretet erejében! Hiszem, hogy a gyerkőcöket sokat, de sokat kell dicsérni, szeretni, jutalmazni:)

De!

Ha igazán szereted, akkor elengedhetetlennek tartom a következetességet, a nevelést, már egészen pici korától.

A NEM, mindig jelentsen nemet! Az IGEN, pedig mindig jelentsen igent!

Ne feledd! Ha egy gyermeknek megígértél valamit, legyen szó jutalomról, esetleg büntetésről, azt muszáj betartanod, még ha ez kellemetlenséggel is jár számodra.

Nehéz egy angyalarcú, csodapofis lurkónak nemet mondani. De így és csak így válhat belőle egy következetes, szabályokat ismerő és betartó, ám szeretettel teli, kiegyensúlyozott felnőtt. Az addig eltöltött közös gyermekkor pedig így válik egy harmonikus kapcsolattá köztetek.

Üdvözlettel: Gyerkőcökkel Suttogó

Pribránszki Marianna
Viselkedéspedagógus,Tehetséggondozó
Telefon: +36-30/429-5960
E-mail: info@gyerkocokkelsuttogo.hu
Facebook: Gyerkőcökkel Suttogó
Honlap: www.gyerkocokkelsuttogo.hu

Fotó: ales_kartal / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja