SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hová tűnnek a tehetséges gyerkőcök?

- 2017-01-27
Velük mi a helyzet? Hol vannak? Milyen külön fejlesztést kapnak? Milyen speciális, egyénre szabott gondoskodásban részesülnek? Mikor mennek ők iskolába? Milyen iskolába?

Rengeteg cikk, riport, könyv foglalkozik azon gyerekekkel, akik eltérnek az átlagtól, nem férnek bele az óvodai-iskolai oktatás, nevelés elképzelt masszájába.

Nem vagyunk egyformák!

Nem érünk sem biológiailag, sem szellemileg, sem lelkileg egyformán! Hála az égnek! Ettől szép és kerek a világ!

Elismerjük, sőt különböző rövidítésekkel (ADHD, SNI, BTM, ASD...) el is látjuk általában már óvodában azokat a gyerekeket, akik valamilyen okból nem úgy teljesítenek, ahogyan a többiek.

De ezen „címkék” mindegyike azt fejezi ki, hogy baj van csemeténkkel.

Nem akarom megkérdőjelezni, hogy ez egy valós probléma! Nem vonom kétségbe, hogy vannak magatartásbeli, beilleszkedési, tanulási nehézséggel küzdő gyerkőcök!

A nagyságrenddel már inkább, de ezzel majd egy következő cikkben foglalkozom.

Visszatérve az átlagtól eltérő gyerkőcökhöz és a cikk címéhez:

HOVÁ TŰNNEK A TEHETSÉGES GYERKŐCÖK?

Mert ha vannak későbben érő, felzárkóztatást igénylő csemeték, akkor kell, hogy legyenek és biztosan vannak korábban érő gyermekek is!

Velük mi a helyzet? Hol vannak? Milyen külön fejlesztést kapnak? Milyen speciális, egyénre szabott gondoskodásban részesülnek? Mikor mennek ők iskolába? Milyen iskolába?

Nem találkoztam olyan esettel, amikor szülőt azzal kerestek meg: „gyermeke tehetsége végett javasoljuk, magasabb osztályban folytassa tanulmányait”, vagy „kérem, Pistikét írassák egy évvel korábban iskolába, mert olyan tehetséges, hogy óvodai keretek között már nem tudjuk őt tovább fejleszteni”.

Hiszen mi az oktató, nevelő munka lényege?

A fejlesztés!

Hozzunk ki minél többet a ránk bízott gyermekekből! Legyen szó bármilyen képességű emberkéről is!

Nagyon sok, igen kimagasló tehetségű, értelmes, okos gyerkőccel találkoztam és találkozom nap, mint nap, akikkel a rendszer nem tud mit kezdeni!

Sajnos az oktatási törvény változása ellenére is, a 6. életévüket betöltött gyermekek nagyon nagy hányada marad még egy évig óvodában, mert nem „iskolaérett”!

Biztosan van olyan eset, amikor szükség van rá, nem vitatom. Számszerűségével már van némi problémám. Azt pedig csak megemlítem, hogy a visszafogott gyermekek legalább 2/3-a fiú!

Ne felejtsük el, nemzetünk nagysága mérhetetlen tudásunkban, intelligenciánkban rejlik. Ne hagyjuk elveszni!

Tehát a kérdésem még mindig ugyanaz:

HOVÁ TŰNNEK A TEHETSÉGES GYERKŐCÖK?

Hogy jó helyen nincsenek, az biztos, pedig itt vannak közöttünk!

Üdvözlettel: Gyerkőcökkel Suttogó

Pribránszki Marianna
Viselkedéspedagógus,Tehetséggondozó
Telefon: +36-30/429-5960
E-mail: info@gyerkocokkelsuttogo.hu
Facebook: Gyerkőcökkel Suttogó
Honlap: www.gyerkocokkelsuttogo.hu

Fotó: Agnali/pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja