SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Vihar a biliben (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

Estók Anikó [cikkei] - 2011-04-19
A szobatisztasághoz közel sem biztos, hogy csak a jól ismert hosszú és kanyargós ösvény vezet. Az EC módszerrel sokkal hamarabb és biztosabban szoktathatók rá a babák a záróizmok tudatos használatára.

A gazdasági válság idején minden családban előtérbe kerül a spórolás. Nem feltétlenül ezért egyre népszerűbb a pelenkátlanul módszer, de ez is egy kellemes hozadéka. Magam is emlékszem a félve elvégzett számításokra, vajon mennyi pénzt hagyunk ott a pelenkára egy hónapban, a szobatisztaságig hátralévő időbe bele sem mertem gondolni. Akkoriban én nem hallottam az EC-ről, pedig szerintem kipróbáltuk volna.

A módszer lényege, hogy már 2-3 hónapos kortól odafigyeljünk a kisbabánk jelzéseire. Megtanuljuk értelmezni a reakciókat és egy idő után kialakul a teljes összhang, amelyben szavak nélkül is egyértelművé válik mikor kell éppen pisilnie, kakilnia szemünk fényének.


Hogyan kezdjünk hozzá?

Amikor úgy gondoljuk kisbabánknak "ki kell mennie", levetkőztetjük és alkalmas testhelyzetben egy edény fölé tartjuk, hogy kényelmesen elvégezhesse a dolgát. Közben kiadunk valamilyen jelet, például a "psss" hangot, ezt megtanulja asszociálni az ürítéssel. Ha a csöppség 1-2 percen belül nem könnyít magán, esetleg nyilvánvaló jelét adja, hogy nem kell pisilnie, felöltöztetjük. A csecsemőknek 6-7 hónapos korukig van egyfajta tudatosságuk a vizelet- és székletürítésükkel kapcsolatban. Amikor pisilni viszik őket és hallják az ismerős "psss"-t, képesek akaratlagosan ellazítani a záróizmukat ha érzik, hogy hólyagjukban vizelet van.

A módszernek köszönhetően kevesebbet érintkezik a baba bőre széklettel, vizelettel és sokkal tisztább, szabadabb érzést ad neki a pelenka nélküliség. Az anya-gyerek kapcsolatra is igen jótékony hatással lehet, hiszen ott vagyunk, amikor szüksége van ránk, felismerjük mit szeretne és segítünk neki. Ha a babák választhatnának, szerintem nem a pelenkára szavaznának!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Közeledik a tavasz, gyakoribb a migrén?

A migrénesek pontosan tudják, melyek azok a triggerek, amelyek kiváltják náluk a görcsös fájást. Leggyakrabban bizonyos ételeket, fényt, hangokat, stresszt szokás emlegetni, de sokan vannak, akiket az időjárásváltozás visel meg. Dr. Para Szabolcs, a Neurológiai Központ neurológusa a közeledő tavaszi frontok kapcsán beszélt a migrén kezelési lehetőségeiről.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja