SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A Tulipán csoport varázslatos világa

Ligler Anita [cikkei] - 2016-11-10
Őszi mesés barkácsolás.

"Akkor jó a világ, ha jó benne gyereknek lenni."
(Véghelyi Balázs)

Szeretnék bemutatkozni, Ligler Anitának hívnak. 2013 augusztusától dolgozom Óvodapedagógusként Cigándon, egy nagyszerű csoportban, melynek neve: Tulipán csoport. Cigánd nagyon gazdag néphagyománnyal rendelkezik. Óvodánk, mely Néphagyományőrző Mester óvoda, a  Cigándi Tündérkert Óvoda nevét viseli. Úgy tartják, a "Tündérek és lidércek hazája a Bodrogköz". Fantasztikus kolléganőimmel Évával, és Piroskával, valamint 21 csodálatos gyermekkel tölthetem mindennapjaim. Egy ilyen légkörben, minden nap öröm és feltöltődés számomra, és szerintem nyugodtan beszélhetek a nevükben, számukra is. Óvodai csoportunkat igyekszünk,  minél otthonosabbá alakítani, hogy minden gyerek a lehető legjobban érezze magát. Számunkra a legfontosabb, hogy a gyermek szeressen óvodába járni. Örömmel, lelkesedéssel és kreativitással töltjük meg mindennapjainkat, ezt saját ötleteinkkel, személyiségünkkel próbáljuk még színesebbé tenni. Fontosnak tartjuk, a gyermekek egyéni ötleteinek, vágyainak megvalósítását, az együtt munkálkodás, tevékenykedés örömét. Törekszünk arra, hogy a gyermek, mint egyén hamar megtalálja a helyét a közösségben. Rengeteg közös élmény átélésével próbájuk felejthetetlenné tenni számukra az óvodai éveket. Pedagógiai programunk a helyi néphagyományokra épül, ezt szorgalmazzuk mindennapi tevékenykedéseinkben is, lehetőség szerint minél több természetes anyagot használunk fel a különböző foglalkozásaink során. Egy őszi barkácsolást szeretnék bemutatni.

Téma: Évszakok: Ősz

Menete: Őszi sétáink alkalmával a természet megfigyelése, termések gyűjtése (falevelek, gesztenye, dió, csipkebogyó, stb.)
 


A levelek lepréselése közösen.

Tevékenykedés:   Nagy méretű fehér kartonra, a gyermekekkel közösen ragasztjuk a színes préselt leveleket, ami az őszi fa lombkoronája lesz. Minden gyermek ragaszt 1-1 préselt levelet, és vagy termést a fa lombkoronájára.
 


A fa törzse valódi fa kérgéből készül el, amint szintén közösen ragasztunk a fehér kartonlapunkra.  Az avart levelekkel, levélből kivágott gombával, termésekkel díszítjük. Nem maradhatnak el, a színes lehulló levelek sem, amik az őszt jelképezik.
 


Az elkészült őszi fánk a csoportszoba falát díszíti. Télen pedig vattával, és hópelyhekkel díszítjük, szemléltetve a gyermekek számára az évszak elmúlását - változását.

Jó  munkálkodást Mindenkinek!

"A gyermek világra nyitott lény. A simogatásra simogatással, a jókedvre jó kedvvel, tevékenységre tevékenységgel felel."
(Mérei Ferenc) 


A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja