Guess who?
[cikkei] - 2004-02-20
Találd ki, mire gondoltam! Csak igennel és nemmel válaszolhatok! Ugye ismerős?
Hasonló elven működik ez a játék is, amit csak Ki kicsodának emlegetünk. 2 játékos játszhatja, egy piros és egy kék tábla segíti feladatunkat.
Hasonló elven működik ez a játék is, amit csak Ki kicsodának emlegetünk. 2 játékos játszhatja, egy piros és egy kék tábla segíti feladatunkat.
Az első játszmát megelőzi a játék összeszerelése, mert ezt ránk bízták. Pár perc alatt elkészíthető.
Mindkét játékos húz egy kártyát, ezt kell a másiknak kitalálnia. Saját táblánkon mindig lehajthatjuk azt, aki kiesik a lehetőségekből. Aki a végén állva marad, az a kitalálandó (szerencsés esetben).
A játék segíti a megfigyelőképességet, memóriát.
10-15 perc alatt ki lehet találni a feladatot.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Az élet játéka
Következő hír
Sokféle
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Közösségi hozzászólások: