SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ügyeskedjünk! Ötletek gesztenyéből - Varázsoljunk állatkertet!

Családinet [cikkei] - 2009-11-13
Mennyi minden készülhet gesztenyéből! Elfogytak az ötleteid? Segítünk!
Készíts oroszlánt, elefántot, kígyót, zsiráfot, és egy struccot!

Hozzávalók:
  gesztenye, 
  makk, 
  kisebb ágak, 
  tollak, 
  parafa dugó (karikákra vágva), 
  fogpiszkáló, vagy gyufaszálak,
  hurkapálca, 
  narancssárga, világoskék barkácsfilc, (anyag)
  narancssárga modellfilc, (A modellfilc nagyon korszerű anyag modellek és álarcok, kisebb dekorációk készítésére)
  fekete normál filctoll
  csomagkötöző zsinór,
  ár, a gesztenyék kifúrásához.

gesztenye figurál1. A frissen gyűjtött termésekbe még könnyen beleszúrható a fogpiszkáló, ami az állatok nyakát és lábát fogja képezni. A megszáradt makkokat, gesztenyéket felnőtt lyukassza ki árral, vagy kézi fúróval.
Mindegyik állat fejét fogpiszkálóval erősítsük a testre. Az arcokat filctollal fessük ki.

2. Az oroszlán farkát csíkra vágott barkácsfilcből készítsük, a sörényét pedig modellfilcből vágjuk ki. Úgy helyezzük a test és a nyak közé, hogy rászúrjuk a fogpiszkálóra.

3. Az elefánt  megáll a félbe vágott makkokon, melyeket fogpiszkálóval tudunk a testhez rögzíteni. Az ormányt és a füleket filcből vágjuk ki és ragasszuk fel. Az agyarakat rövidre tört fogpiszkálóból szúrjuk az ormány mellé.

4. A kígyót makkokból tudjuk elkészíteni, mégpedig úgy, hogy rövid fogpiszkálódarabokkal rögzítjük egymáshoz. A nyelvét egy előre kifúrt lyukba tesszük

5. A zsiráf nyakát kb. 8 cm hosszúságú hurkapálca fogja képezni. A füleket filcből ragasszátok a makkra, a két kis szarvat pedig rövid fogpiszkálóból szúrjátok  bele. Farkának erősítsetek rá csomagkötöző madzagot.

6. A struccot két lapos gesztenyére állítsuk, a lába két fogpiszkáló lesz, a farkát két tollból készítsük el, két szárnyát a tölgy szárnyas terméséből, fejét pedig makkból, melyet fogpiszkálóval rögzítünk.

7. Készítsünk kifutót az állatoknak:

A kerítést vékony ágak fogják képezni. Egy elem felépítése: 2 db 7 cm-es cölöp, 2 db 15 cm-es gally, (az ágakat a megfelelő hosszúságúra vágjuk). A két záró elemet egymást keresztezve erősítjük a cölöpökre a csomagkötözővel. Könnyebben megy, ha az egyik összetartja gallyakat, a másik pedig kötözi. A két cölöpöt beleállítjuk két parafakorongba Ezen fog állni a kerítésdarab.

 
Indexkép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja