SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kreatív gyerekek- Kincsesláda készítés

Kókai Kata [cikkei] - 2006-05-22
Készítsünk együtt kincsesládát, mely nem csak apróbb ékszerek, de teafilter, vagy más szárazanyag tárolására is szolgálhat.

A kartonból készült kincsesláda lakásdíszként, praktikus használati tárgyként és ajándékként is megállja a helyét. Mindössze néhány apróság szükséges az elkészítéséhez, olcsó és egyszerű. A nagyobbak akár egyedül is elkészíthetik, de a kicsik is elboldogulnak vele, némi felnőtt segítséggel.

Szükséges kellékek:

Olló
Papírragasztó
Kartonpapír
Szatén, vagy más anyagból készült szalag
A díszítéshez festék, vagy apróbb tárgyak

Elkészítés

1. Első lépésben rajzoljuk, vagy nyomtassuk rá a mintát egy kartonpapírra. A legegyszerűbb, ha a mintát indigó papírral átmásoljuk a kartonpapírra.
2. Vágjuk ki a vonalak mentén a mintát. Ha szeretnénk, ráragaszthatunk díszcsomagoló papírt, vagy textilt a hajtogatás előtt a külső oldalra.
3. Hajtsuk össze, majd ragasszuk meg papírragasztóval a dobozt.
4. Az élekre ragasszunk szatén, vagy más anyagból készült szalagot, mely elfedi a hajtogatás nyomait.
5. A kész dobozra festhetünk mintát, vagy ragaszthatunk apró díszeket.

A doboz mintája letölthető innen. 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja