SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A meddőség

Kókai Kata [cikkei] - 2004-03-15
Magyarországon a párok 18%-a gyermektelen, melynek leggyakoribb oka a meddőség. De mit is nevezünk meddőségnek? És mit tehetünk ellene? Van rá gyógymód?

Mit nevezünk meddőségnek?

 Ha valaki rendszeres, fogamzásgátlástól mentes nemi életet él, s egy éven belül nem esik teherbe, akkor már meddőségről beszélhetünk. Az emberi szaporodással foglalkozó orvostudomány az elmúlt két évtizedben elképesztő méretű fejlődésen ment keresztül. Ennek eredménye, hogy ma már a meddő párok is jó eséllyel számíthatnak gyermekáldásra.

A világon évente több millió pár szembesül evvel a problémával, de csak mintegy 20 százalékuk fordul orvoshoz, pedig, ha valaki időben kezelteti a problémát, akkor mintegy 80-90%-os eséllyel indulhat el a szülővé válás útján. Magyarországon mintegy 15 000 gyermektelen pár él. De mi is okozza a meddőséget? A válasz nagyon egyszerű:

  • Abortuszok nagy száma
  • Nemi úton terjedő betegsége
  • Kitolódik a szülés anyai életkor
  • Környezetszennyezés
  • Higiénés viszonyok

És még sokáig sorolhatnánk a modern, rohanó világ által okozott problémákat.

Meddő vagyok, most mit tegyek?

Az első, és legfontosabb lépés: mindenféleképpen orvoshoz kell fordulni. Sokakat annyira megvisel már a meddőség lehetősége is, hogy saját maguknak sem ismerik be a problémát. Nagyon fontos, hogy ettől ne érezzük magunkat kevesebbnek, hiszen ez egy állapot, amiről senki sem tehet, és ha mindig elhalasztjuk a vizsgálatokat, akkor talán már késő lesz. Jó azonban tudni, hogy a meddőség nem csak nőknél, hanem férfiaknál is előfordulhat. Ezért első lépésben látogassunk el háziorvosunkhoz, aki a megfelelő szakrendelésekre irányít minket.

A leggyakoribb vizsgálatok:

  • Általános nőgyógyászati vizsgálat
  • Laborvizsgálat
  • Ultrahangos szűrés
  • Méhtükrözés
  • Andrológia (férfi meddőség esetén)

Van gyógymód a meddőségre?

Természetesen az orvostudomány rengeteget fejlődött az utóbbi évtizedekben, s folyamatosan fejlődésben áll. A mesterséges megtermékenyítés többféle módja is ismert, így ma már a meddő párok számára nem az adoptálás az egyetlen gyermekvállalási módszer.

Ez az állapot mindenféleképpen próbára teszi a párkapcsolatot, hiszen hosszú, és sokszor kellemetlen vizsgálatok sorozatán kell átesnie mindkét félnek, s leggyakrabb a fogamzás nem következik be az első beavatkozást követően.

Hasznos tanácsok

Mindenképpen keressünk fel egy megbízható nőgyógyászt, s végeztessünk teljes vizsgálatot. Igyunk gyógyteákat, hiszen egyetlen gyógytea sem rendelkezik mellékhatásokkal. Beszéljük meg párunkkal a problémát, hiszen az elfogadás az egyetlen módszer, hogy elinduljunk a megoldás felé vezető úton.

Fotó:
naliha: Zitrone 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja