SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Babát szeretnénk 3. rész - Anyagi különbségek

Takács János István [cikkei] - 2015-09-28
Jelenleg az anyagi kérdéseket hoztam, mint ok, ugyanis országunkban fájdalmasan népszerű téma.
Bár sokan hangoztatják, hogy nem számít a pénz, nem az anyagiakon fog múlni, rengeteg esetben hatalmas feszültségeket okoz a fizikai világban, ha a férfi és nő között gondolkodásban és pénztárca tartalmában különbségek vannak. Főleg azoknál okoznak ezek gondot, akik anyagi nélkülözésben éltek,nőttek fel. "Majd én másképp fogom csinálni, többet fogok adni a gyerekeimnek, mint amit én kaptam. Nem akarom,hogy bármiben is hiányt szenvedjenek."
 
Ezzel elindul a lavina.
 

Anyagi félelmek­, anyagi gondok, anyagi különbségek

Már több oldalról körbejártuk, mi lehet az oka, ha nem fogan meg a baba, akkor sem, ha közben ezt a fizikai vizsgálatok eredményei másképp mutatják. Mi van akkor, ha minden vizsgálat eredménye negatív, mégsem jön össze hónapok, vagy akár évek óta?

Érdemes várni, hogy természetes úton megfoganjon a pici, vagy járj orvosról orvosra, hogy megtaláld a valódi okot? Esetleg alternatív gyógymódok után nézel?

Mivel a természetgyógyászati módszereket képviselem már több mint 15 éve, ezért érzem azt, hogy az alternatívákról is beszámoljak nektek. :) Jelenleg az anyagi kérdéseket hoztam, mint ok, ugyanis országunkban fájdalmasan népszerű téma.

Bár sokan hangoztatják, hogy nem számít a pénz, nem az anyagiakon fog múlni, rengeteg esetben hatalmas feszültségeket okoz a fizikai világban, ha a férfi és nő között gondolkodásban és a pénztárca tartalmában különbségek vannak. Főleg azoknál okoznak ezek gondot, akik anyagi nélkülözésben éltek, nőttek fel.

"Majd én másképp fogom csinálni, többet fogok adni a gyerekeimnek, mint amit én kaptam. Nem akarom, hogy bármiben is hiányt szenvedjenek."

Ezzel elindul a lavina.

A gyerekkori minták gyakran olyan férfit vonzanak a nők életébe, akik a fizikai világban gyengébb lábakon állnak. Nagy a szerelem, nagy a szeretet, de a pénz kevésnek bizonyul.

Aztán egyszer eljut a kapcsolatuk odáig, hogy "jöhet a baba".

A nő pedig vár, vár, vár. "Már megint megjött, talán majd következő hónapban..."

Több esetben találkoztam már olyan hölgyekkel, akik gyerekvállalási félelmei innen fakadtak. Maguknak sem vallották be, hogy nem érzik magukat biztonságban, hiszen akkor változtatni kellene a kapcsolatukon. Sőt sok esetben azzal az emberrel nem is folytathatják, hisz nem mindenki változik, nem minden változtatható.

És lássuk be hölgyeim: ki az, aki még a baba mellett is éjjel­nappal dolgozni szeretne nőként? Az a leginkább egészséges ilyenkor, ha a férfi dolgozik, figyel, óvja a családot és az új fészkét. Persze ilyenkor mindig jönnek a támadások, hogy "ez már nem az a világ, itt már nem lehet ezt megtenni..."

Tényleg őszintén így gondoljátok? Tényleg így működik? Tényleg el is hiszitek és boldoggá tesz ez az új nézőpont?

Vagy egyszerűen csak azt tanultátok szüleitektől is, hogy dolgozni kell a nőnek, folyton gürizni éjt nappallá téve?

Visszakanyarodva az anyagi hozzáállásra. Tegyük fel a nő úgy nőtt fel, hogy mindent megkapott otthon és egyáltalán nem szenvedtek hiányt semmiben. A férfi szegény családban nőtt fel és azt is tanították neki, hogy ez jutott, el kell fogadni, és soha nem is lesz több. Vajon mit fog az a nő érezni, aki ilyen helyről jött és ilyen helyre került?

A szerelem első pár hónapjában valószínű semmit nem fog szólni, hisz az érzésektől észre sem veszi, hogy különbségek vannak. Aztán ahogy telnek a hónapok előtérbe fog kerülni a valódi én és arc.
 

Pár gondolat a nő fejéből:

"Biztos, hogy meg tudja majd teremteni nekem a kellő mennyiségű pénzt, ha én terhes leszek és várom a babát?"

"Ezt eddig hogyhogy nem vettem észre? Pedig olyan könnyű pénzt csinálni..."

"Bezzeg a Tamás barátom mennyire jól bánik a pénzzel és épp most vett egy új autót ­ vajon ő mikor jut el idáig?" (Tamás a legjobb közös barátjuk és jól kereső, hasonló családból, mint a hölgy.)

"Biztos, hogy ő az, tőle akarok én gyereket?"
 

Ugyanebben a kapcsolatban a férfi fejéből:

"Meg tudom adni neki mindazt, amit szeretnék? Úgy érzem, vért izzadok és ennek a nőnek semmi sem elég"

"Mi lesz, ha még lesz 1,­ 2­, 3 babánk?! Akkor mit fogok tenni?"

"Olyan nőt kellett volna választanom, aki illik a pénztárcámhoz is..."

"Mi van, ha összejön Tamással, aki nálam sokkalta több pénzt keres? Mi van akkor, ha már össze is jöttek, csak nem tudok róla???"

Egyre több feszültség alakul ki és már nem is azon lesz a hangsúly, hogy hogyan legyen baba. Csak ezt nagyon kevesen veszik észre ott út közben.

Mit lehet tenni akkor, ha azt veszitek észre, hogy pénzügyi különbségek állnak a babavállalás útjában?

Mindenképp mielőbb megbeszélni, hiszen akkor lehet bármit tenni, ha tudjátok egymásról a problémás, ütköző dolgokat.

Ha a nő elmondja a férfinak, hogy mitől tart, mitől fél, akkor lehet úgy változtatni, összefogni, hogy a férfi is megtanulja az új mintát: "van választásod, te is élhetsz jólétben".

Ha a férfi nem akarja, nem hajlandó megtanulni az új mintát, akkor egy idő után veszélybe sodorhatja a családját (leendő családját), hiszen nem fognak tudni megélni.

A kezdeti fonalat megmarkolva most újra emlékeztetlek kedves olvasó, hogy szerintem önámítás azt mondani, hogy a pénz nem számít. Ha van és okosan használod, okosan teremted, akkor kényelmesebbé, kellemesebbé és nyugodtabbá teszi életed és családod életét. Ha nincs, vagy kevés van, esetleg akadozik a pénzteremtésetek, akkor az mind fizikai, mind lelki szinten fájdalmat, feszültséget és bizonytalanságot hoz.

És ezek után tegyük fel a kérdést: akadályozhatja ez a babavállalást, foganást és közös jövőbéli terveket? Még szép...
 

Megoldás morzsák összefoglalva:
 

  1. Beszéljetek róla.
  2. Gondoljátok át, hogy hajlandóak vagytok-e egymásért és a leendő gyerekeitekért fejlődni, tanulni, nyitni, változni és harcolni.
  3. Ha a 2-es pontban lévőket átgondoltátok, akkor tegyetek is érte. Cselekedjetek együtt!
  4. Legyetek mindig őszinték, főleg miután már tisztáztátok az anyagi különbségeket (régi minták, hozzáállás stb.), hiszen csak így tudjátok tovább fejleszteni magatokat.
  5. Amennyiben a sok erőfeszítés és akarat ellenére mégis úgy érzitek, nem menj, akkor merjetek továbblépni, akár külön is, hisz vannak olyan kapcsolatok, amik halálra vannak ítélve, és csupán a félelem tartja össze, nem is a szeretet és szerelem.

Szép napot kívánok és kellemes belső munkálatokat! :)
Legyetek boldogok! :)

 

A cikk előző részei:

Fotó: www.flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja