SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hatékony segítség a diabétesz, IR és pajzsmirigygyulladás kezelésében

Családinet [cikkei] - 2015-05-14
A mio-inozitol számos kedvező tulajdonságára az utóbbi időben derült fény. Folsav szedésével kombinálva, a vizsgálatok szerint a felsorolt betegségek mellett a menstruációs ciklus szabályozásában, és a termékenység növelésében is fontos szerepet játszik.

A mio-inozitol a B-vitamin családba tartozó vegyület, mely természetes formában is széles körben megtalálható: kiváló forrásai a friss gyümölcsök, magvak és zöldfélék. Ez az anyag felel a szervezetben a zsír- és anyagcseréért, ezért testedzők, fogyni vágyók is gyakran alkalmazzák táplálékkiegészítőként. Az utóbbi időben azonban számos olyan kedvező tulajdonságára derült fény, amelyek segítségével komoly egészségügyi problémával küzdők, és gyermekre váró párok életét tehetjük könnyebbé – mondja Prof. Balázs Csaba endokrinológus, a Budai Endokrinközpont orvosa.

„A mio-inozitol előnyös a cukorbetegség kezelésében, csökkenti az inzulin rezisztenciát. Valószínű, hogy ez az egyik oka annak, hogy az alkalmazása során javult a menstruációs ciklus, könnyebben következett be terhesség. Hatására csökken a tesztoszteron és az LH, és nő a progeszteron szint. Javítja a petesejtek minőségét és az IVF (lombikbébi kezelés) sikerességét. Szelénnel együtt adva pedig hatására a pajzsmirigygyulladás is lényegesen csökkent.”

A folsav nélkülözhetetlen szerepe már régóta ismert a várandósság idején, ezért minden „magzatvédő vitamin” fő komponense. Az elmúlt években elvégzett kutatások azonban az mutatják, hogy a folsav kedvező hatásait megsokszorozzuk, ha mio-inozitollal kombinálva adjuk a menstruációs rendellenességgel és teherbeesési nehézségekkel küzdő pácienseknek – teszi hozzá Balázs professzor. További meglepő eredmény született a pajzsmirigybetegek esetében is. A mio-inozitolt szelénnel kombinálva a gyulladás mértéke, a TPO elleni antitestek szintje jelentősebb mértékben csökkent. Az alapos kivizsgálás után alkalmazott célzott és új oki kezelési eljárások tehát lényegesen nagyobb esélyt kínálnak a meddő házaspárok számára.

Forrás: www.endokrinkozpont.hu
Fotó: szjeno09190/pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja