SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nem esel teherbe? Ezek a gyógynövények segíthetnek

Családinet [cikkei] - 2015-02-18
Teherbe esni olykor a legnehezebb dolognak tűnhet, így nem csoda, hogy egyre többen hívják segítségül a gyógynövényeket. Dr. Csókáné Török Orsolya, a Budai Endokrinközpont fitoterapeutája olyan természetes módszereket ajánl, melyek elősegíthetik a peteérést, valamint a beágyazódást.

Palástfű és málnalevél

Ha valaki teherbeesési nehézségekkel küzd, akkor előbb-utóbb biztosan eljut hozzá a palástfű gyógyító híre. A növényből készült tea ugyanis remek hatással van a progeszteron-termelésre, ami a beágyazódásért és a terhesség megtartásáért felel, méghozzá úgy, hogy a medence vérellátását serkentve vastagítja a méhnyálkahártyát és erősíti a méhet. Nem csak teherbeesést elősegítő gyógynövénykényt tartják számon, hanem a rendszertelen cikluson is segít. Növeljük a teherbeesés esélyét, ha málnalevél teával kombináljuk, de nem egyszerre. A málnalevél segíti a peteérést, és hosszabb ciklus esetén előrébb hozza a tüszőrepedést, ezért a ciklus első felében kell fogyasztani. A palástfű a beágyazódásnál játszik fontos szerepet, ezért ovuláció után kezdje alkalmazni!

Elkészítése: Erdei málnalevél teából 1 teáskanálnyi mennyiséget 2 dl vízzel forrázunk, 15 percig állni hagyjuk, majd leszűrjük. A palástfű teát 1 evőkanálnyi mennyiségből készítjük a fent leírt módon. Naponta 2 csésze teát nyugodtan fogyaszthatunk.

Cickafark

A palásfű mellett a cickafark teáját is előszeretettel szokták ajánlani, azzal a különbséggel, hogy ezt a peteérés előtt kell alkalmazni, lehetőleg éhgyomorra! A cickafark az ösztrogéntermelésre van pozitív hatással, így a tüszőérést segíti, de ezen kívül a sárgatest termelődését is javítja.  Hatásos ezen kívül még a menstruációs görcsök enyhítésére, de még felfázásra is, akár ülőfürdőként alkalmazva. Íze igencsak megosztja az emberek véleményét, és mivel a gyógyteákat ízesíteni nem ajánlott, ha nagyon nem ízlik, akkor tinktúra formájában is kapható. Ajánlott mennyiség napi 2 csésze tea, melynek elkészítése: egy csapott evőkanálnyi mennyiségből készítsünk forrázatot, hagyjuk állni lefedve 10-15 percig, majd fogyaszthatjuk - mondja dr. Csókáné Török Orsolya, a Budai Endokrinközpont fitoterapeutája.

Méhpempő

A méhek garatmirigyének a váladéka a méhpempő, mely az egész szervezetre pozitív hatással van, hiszen igen gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban, valamint fontos enzimekben és aminosavakban. A nők leginkább termékenységet fokozó csodaszerként ismerik, hiszen természetes úton stimulálja a hormonrendszert, így remek hatással van a tüszőérésre és a beágyazódásra.  Naponta 1-3 grammot érdemes belőle fogyasztani, melyet savanykás, fanyar íze miatt érdemes egy kis mézzel összekeverni! A tiszta méhpempő a legértékesebb!

Barátcserje

Amennyiben valakinek progeszteronpótlásra van szüksége, annak biztosan nem ismeretlen a barátcserje, hiszen nem kevesen zengnek ódákat róla, miszerint hosszú évek után a barátcserje hozta meg számukra a pozitív tesztet. Az egyik legjobb termékenység-növelő gyógynövény, hiszen jó hatással van a progeszteronszintre, ráadásul még a magas prolaktin szintet is csökkenti. Drogját borsszemnyi termései adják, gyógyteaként nem hatásos. Tinktúra vagy tabletta formájában juthatunk értékes hatóanyagaihoz.

Fehér fagyöngy

A fagyöngyöt senkinek nem kell bemutatni, hiszen mindenki jól ismeri azt az angolszász szokást, miszerint karácsonykor alatta állva a szerelmesek csókot váltanak. Ennek oka többek között az, hogy a fagyöngy a termékenység szimbóluma, hiszen keringésjavítóként erősíti a méhfalat, ezen kívül szabályozza a hormonháztartást és segíti az embrió megtapadását. Mindezek mellett enyhíti a menstruációs görcsöket illetve a fejfájást is. A fagyöngyből soha nem készítünk forrázással teát, mert tönkremenne az egyik legfontosabb hatóanyaga, a viszkotoxin, amely 17 aminosavból tevődik össze. Áztassunk egy csapott evőkanálnyi mennyiséget 3 dl desztillált (mészmentes) hideg vízben lefedve egy éjszakán át, majd fogyasszuk reggel hidegen vagy langyosítva! Tinktúraként, valamint kapszulaként is kapható.

Forrás: Budai Endokrinközpont
Fotó: wackybadger / Foter / CC BY-SA

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja