SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nem esel teherbe? Ezek a gyógynövények segíthetnek

Családinet [cikkei] - 2015-02-18
Teherbe esni olykor a legnehezebb dolognak tűnhet, így nem csoda, hogy egyre többen hívják segítségül a gyógynövényeket. Dr. Csókáné Török Orsolya, a Budai Endokrinközpont fitoterapeutája olyan természetes módszereket ajánl, melyek elősegíthetik a peteérést, valamint a beágyazódást.
 Nem esel teherbe? Ezek a gyógynövények segíthetnek

Palástfű és málnalevél

Ha valaki teherbeesési nehézségekkel küzd, akkor előbb-utóbb biztosan eljut hozzá a palástfű gyógyító híre. A növényből készült tea ugyanis remek hatással van a progeszteron-termelésre, ami a beágyazódásért és a terhesség megtartásáért felel, méghozzá úgy, hogy a medence vérellátását serkentve vastagítja a méhnyálkahártyát és erősíti a méhet. Nem csak teherbeesést elősegítő gyógynövénykényt tartják számon, hanem a rendszertelen cikluson is segít. Növeljük a teherbeesés esélyét, ha málnalevél teával kombináljuk, de nem egyszerre. A málnalevél segíti a peteérést, és hosszabb ciklus esetén előrébb hozza a tüszőrepedést, ezért a ciklus első felében kell fogyasztani. A palástfű a beágyazódásnál játszik fontos szerepet, ezért ovuláció után kezdje alkalmazni!

Elkészítése: Erdei málnalevél teából 1 teáskanálnyi mennyiséget 2 dl vízzel forrázunk, 15 percig állni hagyjuk, majd leszűrjük. A palástfű teát 1 evőkanálnyi mennyiségből készítjük a fent leírt módon. Naponta 2 csésze teát nyugodtan fogyaszthatunk.

Cickafark

A palásfű mellett a cickafark teáját is előszeretettel szokták ajánlani, azzal a különbséggel, hogy ezt a peteérés előtt kell alkalmazni, lehetőleg éhgyomorra! A cickafark az ösztrogéntermelésre van pozitív hatással, így a tüszőérést segíti, de ezen kívül a sárgatest termelődését is javítja.  Hatásos ezen kívül még a menstruációs görcsök enyhítésére, de még felfázásra is, akár ülőfürdőként alkalmazva. Íze igencsak megosztja az emberek véleményét, és mivel a gyógyteákat ízesíteni nem ajánlott, ha nagyon nem ízlik, akkor tinktúra formájában is kapható. Ajánlott mennyiség napi 2 csésze tea, melynek elkészítése: egy csapott evőkanálnyi mennyiségből készítsünk forrázatot, hagyjuk állni lefedve 10-15 percig, majd fogyaszthatjuk - mondja dr. Csókáné Török Orsolya, a Budai Endokrinközpont fitoterapeutája.

Méhpempő

A méhek garatmirigyének a váladéka a méhpempő, mely az egész szervezetre pozitív hatással van, hiszen igen gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban, valamint fontos enzimekben és aminosavakban. A nők leginkább termékenységet fokozó csodaszerként ismerik, hiszen természetes úton stimulálja a hormonrendszert, így remek hatással van a tüszőérésre és a beágyazódásra.  Naponta 1-3 grammot érdemes belőle fogyasztani, melyet savanykás, fanyar íze miatt érdemes egy kis mézzel összekeverni! A tiszta méhpempő a legértékesebb!

Barátcserje

Amennyiben valakinek progeszteronpótlásra van szüksége, annak biztosan nem ismeretlen a barátcserje, hiszen nem kevesen zengnek ódákat róla, miszerint hosszú évek után a barátcserje hozta meg számukra a pozitív tesztet. Az egyik legjobb termékenység-növelő gyógynövény, hiszen jó hatással van a progeszteronszintre, ráadásul még a magas prolaktin szintet is csökkenti. Drogját borsszemnyi termései adják, gyógyteaként nem hatásos. Tinktúra vagy tabletta formájában juthatunk értékes hatóanyagaihoz.

Fehér fagyöngy

A fagyöngyöt senkinek nem kell bemutatni, hiszen mindenki jól ismeri azt az angolszász szokást, miszerint karácsonykor alatta állva a szerelmesek csókot váltanak. Ennek oka többek között az, hogy a fagyöngy a termékenység szimbóluma, hiszen keringésjavítóként erősíti a méhfalat, ezen kívül szabályozza a hormonháztartást és segíti az embrió megtapadását. Mindezek mellett enyhíti a menstruációs görcsöket illetve a fejfájást is. A fagyöngyből soha nem készítünk forrázással teát, mert tönkremenne az egyik legfontosabb hatóanyaga, a viszkotoxin, amely 17 aminosavból tevődik össze. Áztassunk egy csapott evőkanálnyi mennyiséget 3 dl desztillált (mészmentes) hideg vízben lefedve egy éjszakán át, majd fogyasszuk reggel hidegen vagy langyosítva! Tinktúraként, valamint kapszulaként is kapható.

Forrás: Budai Endokrinközpont
Fotó: wackybadger / Foter / CC BY-SA

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési rendszerek beüzemelésével számos olyan beltéri allergén kerülhet a levegőbe, ami panaszt okozhat az allergiások számára. A beltéri levegő minőségének az sem tesz jót, hogy a fűtési szezonban sokan igyekeznek megóvni otthonaik melegét, és a fűtési költségeket is szeretnék minimalizálni, ezért ritkábban és rövidebb ideig szellőztetik a lakótereket - hívja fel a figyelmet Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gyermek- és felnőtt-tüdőgyógyász szakembere, akit a fűtés okozta allergiás panaszokról kérdeztünk.

A szerkesztő ajánlja