SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Teherbe eshetek ha...? - Tisztázzuk a mítoszokat!

Családinet [cikkei] - 2011-10-27
Akkor is teherbe eshet egy nő, ha a behatolás csak néhány másodpercig tart? Teherbe lehet esni "száraz szex" közben? Teherbe lehet esni előváladéktól? Teherbe lehet-e esni, ha a nőnek nem volt orgazmusa? Átjuthat-e a sperma a ruhákon vagy más anyagokon? ... ilyen, és hasonló kérdésekre kaphatunk választ a cikkből.

Akkor is teherbe eshet egy nő, ha a behatolás csak néhány másodpercig tart?

Ha a pénisz közvetlen érintkezésbe kerül a hüvellyel, akkor van esély a teherbeesésre. A valószínűsége rendkívül kicsi - főleg egy ejakulációval járó közösüléshez képest -, de a kockázat megvan. Ezen kívül nemi betegségek is terjedhetnek ilyen érintkezések során.


Teherbe lehet esni „száraz szex” közben?

(Azt nevezzük "száraz szex"-nek amikor nincs behatolás, de van bőrérintkezés a nemi szervek köztött.)
Ha a pénisz és a hüvely érintkeznek, akkor némi esélye van a teherbeesésnek vagy a nemi betegségek terjedésének. Mindössze az ondófolyadéknak kell bejutnia a vaginába.


Teherbe lehet esni előváladéktól?

Előváladék szivárog a péniszből, mielőtt még az ejakuláció megtörténne. Ezt a folyadékot a cowper mirigyek termelik, melyek a húgycső hártyás részénél találhatók. A célja, hogy csökkentse a húgycső savasságát és előkészítse azt az ondó számára. A legtöbben nem képesek irányítani és nem is érzik, ha kijön. Sok ellentmondásos adat létezik a folyadék sperma tartalmát illetően. Néhány kutatás arra a következtetésre jutott, hogy tartalmaz spermát, míg mások arra, hogy nem. A legtöbb forrás azonban egyetért abban, hogy döntő bizonyítékok hiányában elővigyázatosnak kell lenni a terhesség és nemi betegségek megelőzése érdekében.


Teherbe lehet-e esni, ha a nőnek nem volt orgazmusa?

Igen, teherbe lehet esni, még akkor is, ha a nő nem tapasztalt orgazmust. Az orgazmus nem befolyásolja a petesejtek elérhetőségét.


Átjuthat-e a sperma a ruhákon vagy más anyagokon?

Ha a ruhát teljesen átitatta az ondó és közvetlen kapcsolatba került a vaginával, akkor egy kis esély van arra, hogy a sperma bejuthatott a vaginába, de ez nagyon valószínűtlen. A kutatások még nem találtak kielégítő választ erre a kérdésre.


Teherbe lehet esni, ha vízben közösülünk?

Ha a közösülés vízben történik, a terhesség abszolút lehetséges. Ez azért van, mert a közösülés során az ondó közvetlenül a hüvelybe jut és a testen kívüli víz nem tud ebbe beleavatkozni.


Teherbe lehet esni, ha az ejakuláció a vízben történt?

Nem valószínű, hogy az apró sperma el tudna jutni a hüvelyig és terhességet okozna egy hatalmas vízterületen keresztül, amely megtölt egy medencét, kádat vagy jacuzzit. Ha az ejakuláció meleg vízben történik, a sperma mindössze néhány percig képes túlélni. Ha ez forró, vagy medencei vegyszerekkel, buborékokkal vagy más anyagokkal teli medencében történt akkor a sperma nem lenne képes túlélni néhány másodpercnél tovább. A teherbe esés ilyen módon nagyon valószínűtlen és a legtöbb esetben egyáltalán nem is lehetséges.


Teherbe lehet-e esni az anális szextől?

Nem lehet teherbe esni az anális szextől magától, azonban mivel a hüvely és a végbélnyílás közel helyezkednek el egymáshoz, van rá esély, hogy az ondó átszivárog a vaginába és megtermékenyít egy petesejtet.


Csökkentheti-e a többszöri ejakuláció a teherbeesés valószínűségét?

A többszöri ejakuláció csökkentheti a spermiumok számát az egyes ejakulációkban, de még így is több millió van mindegyikben. Minden egyes ejakuláció során körülbelül 2-5 ml ondó ömlik ki, és ez milliliterenként 100,000 millió spermiumot tartalmazhat. Ez azt jelenti, hogy ha valaki többször is ejakulált, a spermiumok száma még mindig elérheti a 200,000 milliót. Mindössze egyre van szükség egy petesejt megtermékenyítéséhez.


Elpusztul a sperma ha levegő éri? Az oxigén megöli a spermiumot?

Nem, ez egy legenda, amiben sokan hisznek, de ez nem igaz! Csak amikor már száraz a sperma, akkor pusztul el teljesen és képtelen egy petesejt megtermékenyítésére. A spermium 3-5 napig is képes túlélni egy meleg, nedves környezetben, mint amilyen a nők méhnyaka is. Ha egyszer megszáradt, nem lesz többet életképes, még akkor sem, ha újra benedvesítik.


Lektorálta: Dr. Eszlári Péter
 


Bemutatkozás
Aktuális Cikk
Kérdezz-felelek

Dr. Eszlári Péter

Szülész-nőgyógyász

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-20/460-75-07
E-mail: peter.eszlari@nogyogyasz.info.hu
Honlap: http://www.nogyogyasz.info.hu

Magánrendeléseim:

  • Tatabánya, Vadász u. 4. fsz/1
    Hétfő - 16:00-17:30-ig  (Bejelentkezés: 06-20/460-75-07)
  • Csákvár, Szabadság tér 5.
    Hétfő - 18:00 órától  (Bejelentkezés: 06-20/460-75-07)
  • Rextra Magánorvosi Rendelő: 1111 Budapest, Budafoki u. 59.
    Péntek - 16:00 órától (Bejelentkezés: 06-30/573-81-80)

 

Fotó: stokpic / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja