SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Természetes módszerek, amikkel növelheted a fogantatás esélyét

Családinet [cikkei] - 2022-04-20
 [X]

Míg régen a természetre bízták a fogantatást és a terhesség alakulását, addig napjainkban jóval tudatosabban szokás felkészülni a babavárásra és az utána való időre is. Egyrészt, mert egyre több nő szenved attól, hogy nem tud teherbe esni, másrészt a genetikai rendellenességeket is célszerű kivédeni már a lehető legkorábban. A drasztikusabb orvosi vizsgálatok és gyógyszerek szedése helyett először érdemes a legegyszerűbb, ám annál fontosabb dolgoknál kezdeni a felkészülést.

A következőkben olyan természetes módszereket sorolunk fel, amelyekkel növelheted az esélyeiteket, amennyiben éppen babát terveztek.

 

Mindennek az alapja: az életmód

Mielőtt rátérünk a konkrét tippekre, fontos leszögezni, hogy a helyes életmód nagyon sokat hozzátehet a fogantatás sikeréhez. Klisés, de az egészséges és változatos étrend mindennek az alapja. A megfelelő vitaminok és tápanyagok szervezetbe juttatása fontos, hiszen a tested úgy fogja ítélni, hogy minden adott egy új élet kihordására. A zöldségekben, gyümölcsökben gazdag étkezés, illetve a cukor és szénhidrát minimalizálása rendkívül jótékonyan hat a szervezetünkre és annak működésére.

A mozgás bizonyítottan jótékonyan hat az izomzat, a csontok egészségének megőrzésére, az emésztés megfelelő működésére, a stresszre, a fáradtságra és a libidóra is. Tehát a rendszeresen mozgóknak nagyobb esélyük van a teherbeesésre. Végül, de nem utolsósorban érintenünk kell a stressz kérdéskörét is: az elmúlt évtizedekben ez a mindennapjaink részévé vált, ami nemcsak a közérzetünkre, hanem az egészségünkre is kihat. Igyekezz kerülni az ilyen helyzeteket, meditálj és összpontosíts a belső békédre!

 

Természetes módszerek, amikkel növelheted a fogantatás esélyét

Íme néhány tipp, amelyekkel célzottabban is segítheted a fogantatást. Bár egyik sem ígéri, hogy 100%-os biztossággal terhességhez vezet majd, hozzásegíthetnek az áldott állapot eléréséhez.

Peteérés-kalkulátor

A peteérés-kalkulátor segítségével kiszámolhatjuk, mely napokon vagyunk fogamzóképesek, de a lehetséges teherbeesés időpontját is ki lehet vele mutatni, ami hasznos támpont lehet minden nő számára.

Méhpempő

A méhpempő szabályozza a hormonháztartást, elősegíti az ovulációt. Általában négyhetes kúrát javasolnak – ez nagyban támogatja a szaporító szervek működését és a szexuális tevékenység sikerességét is.

Vitaminok és ásványi anyagok

Egyes vitaminok fogyasztására is különösen ajánlott odafigyelni. Az egyik a B9-vitamin, azaz a folsav. Ezt általában terhesség alatt szokás szedni, de már babavárás előtt is ajánlott. Segít a magzatkárosodás csökkentésében, az egészséges teherbeesést pedig növeli. A B6-vitamin az ösztrogén- és progreszteronszint szabályozását befolyásolja, amelyeknek fontos szerepe van a fogantatásban. A progreszteron azért felel, hogy a fogantatás után is fennmaradjon a terhesség. A C-vitamin támogatja az immunrendszer egészségének és normális működésének fenntartását, segíti a vas felszívódását, illetve a progeszteronhormon termelődését is.

Az Omega-3 zsírsavak is hozzájárulhatnak a sikeres teherbeeséshez. Ezt a szervezet nem képes természetesen előállítani, de támogatja a petefészkek megfelelő működését, a méh vérellátását, és a hormonszintet is szabályozzák. Nemcsak a nők, hanem a férfiak termékenységére is jó hatással van, ugyanis a nők esetében az ösztrogénszintet szabályozza, míg a férfiaknál a spermiumok mozgékonyságát javítja.

Gravitáció

Régóta alkalmazott módszer, és nem bizonyított a hatásossága, de semmit nem veszítünk azzal, ha kipróbáljuk. Az aktus után feküdj a hátadra, sőt a lábakat is a magasba emelheted, hiszen ezzel is segíted a spermiumokat, hogy elérjék a petét és megtörténjen a megtermékenyülés.

 

Mikor forduljunk szakemberhez?

Ne essünk kétségbe, ha az első hónapokban sikertelenül próbálkoztunk, hiszen a fogantatás egy igen bonyolult és összetett dolog, amely nagyon sok tényezőtől függ. Az orvosok egy évnyi próbálkozás után javasolják a különböző meddőségi vizsgálatokat, amelyek választ adhatnak arra, miért volt eddig sikertelen a próbálkozás.
 
Ha erre kerülne sor, mindenképp őrizzük meg a nyugalmunkat és ne essünk kétségbe! A rágörcsölés, a folyamatos stressz csak árt a testünknek és a lelkünknek, ez pedig azt is gátolni fogja, hogy teherbe essünk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja