SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Októberben folytatódik a Szenior Akadémia

Családinet [cikkei] - 2022-09-23
Hetedik szemeszterét kezdi a Semmelweis Egyetem nagy sikerű, az idősebb korosztálynak szóló ingyenes szabad-előadássorozata. A Szenior Akadémia idei, október 3-án induló programsorozatának tizenegy online követhető előadásban szó lesz mások mellett a robotsebészetről, a szorongásról, a betegjogokról és a vércsoportokról is.

Az idei szemeszter első előadásán október 3-án 18 órától dr. Takáts Annamária osztja meg az érdeklődőkkel a Parkinson-kórral kapcsolatos ismereteket. Ezt követően minden hétfőn újabb témával várják a Semmelweis Egyetem orvosai, kutatói a résztvevőket, hogy beavassák őket az orvostudomány legújabb eredményeibe, és első kézből kaphassák meg a leggyakoribb betegségekre vonatkozó új információkat.

A sorozat további előadásain szó lesz még a betegjogokról, környezeti toxikológiáról, a vérről és vércsoportokról, a XXI. századi egészségügyi rendszerekről, a háziorvosok kapuőr szerepéről, a labormedicináról, a bőr öregedéséről, illetve olyan új területekről is, mint a robot-, az űr- és távsebészet. Emellett két külön előadás is foglalkozik a szorongás témakörével kitérve annak kezelésére és neurobiológiai alapjaira is.

Dr. Nagy Zoltán professor emeritus, a Szenior Akadémia szakmai vezetője elmondta: az elmúlt négy év több mint hetven előadásán több ezer érdeklődő – nem csak a nyugdíjasok – kapcsolódott be heti rendszerességgel a programsorozatba.

Dr. Nagy Zoltán professor emeritus

A Szenior Akadémián való részvétel ingyenes, de egyszeri, online regisztráció szükséges, amelyet a programsorozat honlapján lehet megtenni. Az egyszeri regisztrációval minden előadásra jelentkeznek az érdeklődők. A rendezvényt online tartják meg, a prezentációk interneten keresztül, a Zoom program segítségével követhetők.

 A Szenior Akadémiát 2019-ben hirdette meg először a 250. jubileumát ünneplő Semmelweis Egyetem, amely az oktatás, kutatás-innováció és gyógyítás hármas egysége mellett kiemelt feladatának tekinti a lakosság tájékoztatását és a tudományos ismeretterjesztést, prevenciós célú, népegészségügyi programok által.

Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja