SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

7 dolog, amely észrevehetetlenül képes tönkretenni egy párkapcsolatot

Családinet [cikkei] - 2019-11-28
Egy kapcsolatról általában külső szemmel nehéz megállapítani, hogy mennyi energiát, áldozatot, kompromisszumot igényel a két fél részéről, hogy jól működjön. Sokszor még a benne levő emberek sem tudják pontosan, hogy mire lenne szükség ahhoz, hogy a kettejük között lévő viszony még jobb legyen.

Annak ellenére, hogy igen nehéz és kényes meghatározni, hogy mi lendít előrébb egy kapcsolatot, a párkapcsolatok buktatóit könnyebb csokorba szedni. Egyik ilyen párkapcsolat-bomlasztó dolog az, ha csak akkor vesszük észre, hogy baj van, mikor már késő. Sokszor túlságosan beleakadunk a saját életünkbe, problémáinkba, és hagyjuk, hogy a munka, a stressz, a felelősség lassacskán eltávolítson attól, aki a világon az egyik legfontosabb ember számunkra.

De ha már azoknál a dolgoknál tartunk, amik tönkretehetik két ember között a szerelmet,  menjünk végig rajtuk részletesebben:
 

1. Elutasítod vagy elutasítjátok a fontos kérdések megbeszélését

Lehet, hogy az adott téma vagy dolog számodra jelentéktelennek tűnik, de ha a másik számára igenis fontos, akkor neked is komolyan kell venned. Ez a kölcsönös egymásra figyelés titka: nem elbagatellizálni a másiknak sokat jelentő apróságokat. Például, ha már napok óta kérlel a párod, hogy vidd le a szemetet, de te a füled botját se mozdítod, ez  feszültséget generálhat köztetek, ami aztán óriási vitába is torkollhat.


2. Nem beszélitek meg a problémáitokat

Ha nem vagytok hajlandóak venni a fáradtságot, hogy leüljetek és megbeszéljétek az esetleges nézeteltéréseket, akkor ne csodálkozz, hogy döcög és stagnál a kapcsolatotok. Ha valami bántja valamelyikőtöket, ne csak felületesen, két szóból lerendezve beszéljétek meg, hanem ássatok a dolgok mélyére.
 

3. Elhallgattok dolgokat egymás elől

Sose takargass vagy rejtegess semmit se a párod elől. Az elhallgatás már szinte hazugság, és  tudjuk, hogy mi a végkimenetele egy hazugságokkal teli kapcsolatnak. Inkább játssz tiszta lapokkal, mert az őszinteség díjazandó.
 

4. Nem töltötök elég időt együtt

Ha valakivel komolyabb kapcsolatot szeretnénk, arra időt kell szentelni, különben elhidegülünk egymástól. Te sem szeretnéd mellőzve érezni magad, ahogyan a társad sem – tegyetek egymásért.
 

5. Már nem tartjátok magatokat az ígéreteitekhez

Az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó – tartja a mondás, és ez nem csak a kapcsolatokra vonatkozik, hanem az egész életre. Ha valamit megígérsz, akkor próbálj meg nem csalódást okozni.
 

6. Rossz irányba változtok

A változás elkerülhetetlen, úgy a személyiségeteket, mint a kapcsolatotok természetét illetően. A lényeg az, hogy ez a változás milyen természetű? Ha negatív irányba változtok, egy nap azon kaphatod magad, hogy már nem is amellett az ember mellett ébredsz, akibe egykor beleszerettél.
 

7. Túlságosan sok időt töltötök együtt

Ez a másik véglet, amikor 0-24-ben egymáson lógtok és egész egyszerűen egymásra untok. Emiatt pedig már a másik minden apró mozdulata idegesítőnek hat, és máris megvan a konfliktusforrás. Néha adjatok egymásnak egy kis teret, és szervezzetek külön programokat, hogy ne aludjon ki a köztetek lévő parázs.

Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: filantropikum.com
Kép: Tumisu / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja