SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tüzes nők, vizes pasik

Bobák Szilvia [cikkei] - 2011-03-17
Nehéz ma igazi nőnek vagy férfinak lenni, hiszen szerteágazó igények merülnek fel velünk szemben, a nemünktől függetlenül. Szinte már unásig szajkózzuk, hogy a nőknek helyt kell állni a munkahelyükön, anyaként, feleségként, szeretőként stb. Arról viszont elfeledkezünk, hogy a férfiaknak is hasonló szerepek jutnak, csak a saját oldalukon.
Tüzes nők, vizes pasik

tuzNem kell sokat visszamennünk az időben (elég 50-100 évet), hogy lássuk, a nők fő dolga az anyaság, a háztartás vezetése és a gyermeknevelés volt. A férfiak eltartották a családot, irányt mutattak, átörökítették a hagyományokat. Az ’50-es évek női egyenjogúsági mozgalmai, valamint a ’60-as évek hippi mozgalmai változást indítottak el az addigi klasszikus szerepekben: a nők a munkavállalással önállóak és határozottak lettek, egyedül is boldogultak, ha úgy hozta az élet. Ezután már nem voltak oly mértékben ráutalva a férfiakra, mint korábban. A férfiak pedig ebben a hippikorszakban belekóstolhattak olyan, addig hagyományosan elutasított dolgokba, mint a lazulás, az érzelmek megélése, az élet könnyűségének élvezete, amely azt hozta magával, hogy elengedték a kontrollt, s önellátók lettek. Innentől már olyan feladatokat is képesek voltak ellátni, amely addig női feladatnak számított.

Tűz és víz

Mindannyiunkban megvannak a férfi és női energiák. A tűz elemmel társított férfi energia jellemzői az aktivitás, teremtés, irányítás, asszertivitás, kiáramlás, gondolkodás, keménység. A női energia - amelyet a víz elemmel szoktak összefüggésbe hozni - jellemzői pedig a passzivitás, táplálás, befogadás, intuíció, érzelmek, gyengédség. Két ellentétes, mégis egymást tökéletesen kiegészítő pólus. A múlt század közepéig hagyományos családokban a férfiak elsősorban tűz, a nők pedig víz eleműek voltak leginkább. Kis mértékben, sokszor szinte alig élték meg az ellentétes nemű oldalukat.

Kilőtt állapotban


Az 50-es évektől napjainkig azon a változáson mentek keresztül a nők és férfiak, hogy az addig elnyomott ellenkező nemű oldaluk erősen megjelent a viselkedésükben. Gondoljunk csak egy íjra: kifeszítjük az egyik irányba, majd kilő az ellenkező irányba, míg végül beáll a köztes, nyugalmi állapot. Ehhez a folyamathoz hasonlítható az, amin most keresztülmennek a férfiak és a nők. Jelenleg többségében a „kilőtt” állapotban vagyunk, ahol sokszor túlzottan az ellenkező nemű oldalunk kerül megélésre, a nők erősen tüzes eleműek, a férfiak pedig túlságosan vizes eleműek mára.

A tüzes fél kezdeményezzen!

Fontos része ez a személyiségfejlődésnek, amelynek lényege, hogy megismerjük és megéljük mind a női, mind a férfi oldalunkat, s az azokhoz tartozó jó és rossz tulajdonságainkat, majd ezt a tudást egyesítsük és beépítsük magunkba. Bármelyik elem túlzott megélése - függetlenül attól, hogy egyébként a saját nemünk elemét éljük-e meg túlzóan - felborítja a belső egyensúlyunkat. Nézzük példaként a természetet, ahol a túl sok és erős napsütés kiégeti a termést, ha nem kap közben vizet, és fordítva, ha túl sok eső esik és nincs elegendő napsütés, az árvíz vagy a belvíz tönkreteszi a környezetünket. Így működünk mi is. Ha beáll az optimális tűz-víz elem arány, megtaláljuk a belső harmóniát, és ebben a stabilitásban a nők újra nőiesek, a férfiak újra férfiasak tudnak lenni. Ezek finom energiák, amelyeken könnyen lehet változtatni, és ezáltal változást és egyensúlyt lehet elérni a párkapcsolatunkban is, amely örömöt, békét hozhat magával. Mivel a tűz elem az átalakító, a változást hozó, így a pár tüzesebb elemű tagja tudja könnyebben elindítani ezt a folyamatot.

Te mit érzel? Nőként elég „vizes” vagy inkább a tüzesebb jellemvonásaid érvényesülnek?

Fotó:  eSteffania 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja