SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy fedél alatt

Családinet [cikkei] - 2008-12-12
A felnőtté válás biztos jele, amikor úgy érezzük, szeretnénk végre önálló életet kezdeni.

Ehhez első fontos lépés a munkavállalás, hogy keresetünkből anyagi függetlenséget biztosíthassunk majd magunknak. Emellett az önállóságnak szerves részét képezi a szülői házból való elköltözés is. De mi van azokkal a - többséget alkotó - fiatalokkal, akik nem olyan szerencsések, hogy ezt könnyedén megtehessék?

A családdal való együttélés egy idő után természetszerűen egyre nehezebbé, bonyolultabbá válik. A gyerekből felnőtt lesz, saját elképzelésekkel, saját életforma kialakítására való törekvésekkel, s ezek a legtöbb esetben nehezen összeegyeztethetők a szülők megszokott életvitelével. A viták szinte elkerülhetetlenek a családtagok között, s a megoldás koránt sem egyszerű. Kellő anyagi háttér hiányában sokan kénytelenek szüleikkel egy fedél alatt maradni akár éveken keresztül.

A helyzet még összetettebbé válik, ha új taggal bővül a család, a fiatal párt talál, esetleg babával is szaporodik az együtt élők száma. Az ilyen életközösségnek nyilván megvannak a maga előnyei, azonban hátrányaival általában többször szembesülnek a fiatalok és a szülők is. Ez az állapot olyan mértékű alkalmazkodást követel a családtagoktól, melyre hosszabb időn keresztül szinte biztosan nem lesznek képesek - nem is lehetnek. Hiszen ekkor már két, egymástól független családról beszélhetünk, melyek egymáshoz való viszonyában a generációs különbségek már önmagukban is feszültséget okozhatnak, nem beszélve arról, ha a szülők nem hagynak teret a fiatalok önállósodásának és tévesen a továbbiakban is gyerekekként kezelik őket. Túlzottan részesei kívánnak lenni mindennapjaiknak, esetleg felülbírálják kialakítani kívánt vagy már kialakult szokásaikat - akár a gyereknevelés, háztartásvezetés terén is. Ezek pedig egytől egyig olyan érzékeny pontok, melyekbe egy felnőtt ember már nem engedhet beleszólást. Kapcsolatuk egyre jobban elmérgesedhet, s mielőtt még teljes családi szakításhoz vezetne, célszerű higgadtan átgondolni, hogyan tovább, hiszen ez a szituáció mindenkinek csak fejfájást és folyamatos kellemetlenségeket okoz.


A legegészségesebb a mihamarabbi szétköltözés, így ha a saját lakás még mindig elérhetetlen, egy albérlet is tökéletes kiutat jelenthet. A legfontosabb szempont, hogy az önállóság, a magánélet a szülők és a fiatalok számára egyaránt biztosítva legyen. A különválás elodázásával a családtagok kapcsolata még inkább elfajulhat, éppen ezért célszerű minden másnál előbbre helyezni a költözés megvalósítását, hiszen a további együttélés valószínűleg nem fogja magával hozni az áhított harmonikus légkör kialakulását.

Ha a fiataloknak sikerül új otthonhoz jutni, helyreállhat a kívánatos egyensúly, létrejöhet a létfontosságú privát szféra, s az időnkénti látogatásokkal a család éppen annyi időt tölthet majd együtt, amennyi mindenkinek jól esik. A családi béke megteremtésénél és fenntartásánál pedig semmi sem lehet fontosabb.

forrás: www.noiteazo.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja