Egy fedél alatt
Ehhez első fontos lépés a munkavállalás, hogy keresetünkből anyagi függetlenséget biztosíthassunk majd magunknak. Emellett az önállóságnak szerves részét képezi a szülői házból való elköltözés is. De mi van azokkal a - többséget alkotó - fiatalokkal, akik nem olyan szerencsések, hogy ezt könnyedén megtehessék?
A családdal való együttélés egy idő után természetszerűen egyre nehezebbé, bonyolultabbá válik. A gyerekből felnőtt lesz, saját elképzelésekkel, saját életforma kialakítására való törekvésekkel, s ezek a legtöbb esetben nehezen összeegyeztethetők a szülők megszokott életvitelével. A viták szinte elkerülhetetlenek a családtagok között, s a megoldás koránt sem egyszerű. Kellő anyagi háttér hiányában sokan kénytelenek szüleikkel egy fedél alatt maradni akár éveken keresztül.
A helyzet még összetettebbé válik, ha új taggal bővül a család, a fiatal párt talál, esetleg babával is szaporodik az együtt élők száma. Az ilyen életközösségnek nyilván megvannak a maga előnyei, azonban hátrányaival általában többször szembesülnek a fiatalok és a szülők is. Ez az állapot olyan mértékű alkalmazkodást követel a családtagoktól, melyre hosszabb időn keresztül szinte biztosan nem lesznek képesek - nem is lehetnek. Hiszen ekkor már két, egymástól független családról beszélhetünk, melyek egymáshoz való viszonyában a generációs különbségek már önmagukban is feszültséget okozhatnak, nem beszélve arról, ha a szülők nem hagynak teret a fiatalok önállósodásának és tévesen a továbbiakban is gyerekekként kezelik őket. Túlzottan részesei kívánnak lenni mindennapjaiknak, esetleg felülbírálják kialakítani kívánt vagy már kialakult szokásaikat - akár a gyereknevelés, háztartásvezetés terén is. Ezek pedig egytől egyig olyan érzékeny pontok, melyekbe egy felnőtt ember már nem engedhet beleszólást. Kapcsolatuk egyre jobban elmérgesedhet, s mielőtt még teljes családi szakításhoz vezetne, célszerű higgadtan átgondolni, hogyan tovább, hiszen ez a szituáció mindenkinek csak fejfájást és folyamatos kellemetlenségeket okoz.
A legegészségesebb a mihamarabbi szétköltözés, így ha a saját lakás még mindig elérhetetlen, egy albérlet is tökéletes kiutat jelenthet. A legfontosabb szempont, hogy az önállóság, a magánélet a szülők és a fiatalok számára egyaránt biztosítva legyen. A különválás elodázásával a családtagok kapcsolata még inkább elfajulhat, éppen ezért célszerű minden másnál előbbre helyezni a költözés megvalósítását, hiszen a további együttélés valószínűleg nem fogja magával hozni az áhított harmonikus légkör kialakulását.
Ha a fiataloknak sikerül új otthonhoz jutni, helyreállhat a kívánatos egyensúly, létrejöhet a létfontosságú privát szféra, s az időnkénti látogatásokkal a család éppen annyi időt tölthet majd együtt, amennyi mindenkinek jól esik. A családi béke megteremtésénél és fenntartásánál pedig semmi sem lehet fontosabb.
forrás: www.noiteazo.hu
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Közösségi hozzászólások: