SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Beszédes írások

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-30
Az álláskeresők egyik réme a grafológia. Ma már a legtöbb nagyvállalat kézzel írt önéletrajzot kér, melyből grafológusok segítségével igyekeznek megállapítani a jelentkező alkalmasságát.

 

Míg régen csak a fényképes önéletrajz miatt aggódtak a jelentkezők, addig ma már a megjelenés, vagy az iskolai végzettség mellett az íráskép is döntő szerepet játszik. Egyre több munkaadó kér kézzel írt önéletrajzot, melyet később grafológus segítségével áttekinthet. Alapvetően nem a jelentkező személyiségét vizsgálják, legtöbb esetben a már előzőleg esélyesnek tűnő alkalmazott kézírásáról készíttetnek elemzést, melyből megtudhatják, hogy a jelentkező mennyire felel meg az adott szakterület elvárásainak (stressz-, vagy monotonitástűrő képesség, stb.).

 

Kérdés, hogy mennyire etikus a jelentkező írásképét elemezni, s mit tudhat meg belőle a munkáltató? A grafológus hozzávetőlegesen az egész személyiséget meghatározhatja az íráskép alapján, azonban a „magánéleti titkok” rejtve maradnak, a munkáltatók kizárólag a munkát befolyásoló személyiségjegyekre kíváncsiak. Általában nem kérnek írásos engedélyt a kézzel írt önéletrajz vizsgálatához, azonban érdemes tudnia a jelentkezőnek; ha kézzel írt önéletrajzot kérnek, esetleg a grafológiáról is szó esik a hirdetésben. Akkor érdemes előre érdeklődni a feltételekről.

 

És mindenkiben felmerül a kérdés, vajon félre lehet-e vezetni egy grafológust? Bizonyos feltételek mellet nyilván lehetséges, pl. ha más írja meg az önéletrajzot. Azonban a munkáltató többsége a személyes találkozó során „íráspróbát” végeztet a jelentkezővel, így kiderül, ha más írta meg a kéziratot.

 

Néhány tipp a pozitív kép kialakításához:

 

-         Ne írjunk filctollal vagy ceruzával.

-         Ne próbáljuk meg írásunkat torzítani.

-         Használjuk a jól bevált aláírásunkat.

-         Mindig tiszta papírra írjunk önéletrajzot.

-         Az írás legyen folyamatos, jól áttekinthető.

-         Nyomtatott betűk helyett írott betűkkel írjunk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja