SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavaszváró saláták

Kókai Kata [cikkei] - 2007-03-12
Lassan beköszönt a tavasz, ideje, hogy zöldségekkel és gyümölcsökkel pótoljuk a télen elvesztett vitaminokat.

Gundel saláta

Hozzávalók


15 dkg gomba
15 dkg spárga
10 dkg zöldbab
10 dkg uborka
10 dkg paprika
10 dkg paradicsom
saláta
1 citrom
só, őrölt bors, ecet, olaj, ketchup

A gombát, a sprágát és a zöldbabot szeletekre vágjuk és megpároljuk. Daraboljuk az uborkát, a paprikát és a paradicsomot, majd hozzáadjuk a zöldségekhez. Egy kevés olajat, ecetet, ketchupot, a citrom levét, borsot és a sót keverjük össze, majd tegyük a zöldségekhez. A salátát mossuk meg, egy tálat béleljünk ki vele, majd öntsük rá az elkészült keveréket.


Gombasaláta

Hozzávalók

40 dkg gomba,
fél fej jégsaláta,
2 db kemény paradicsom,
1 fej lilahagyma,
2 evőkanál magozott és apróra vágott olajbogyó,
2 evőkanál olivaolaj,
2 evőkanál bor- vagy gyümölcsecet,
1-1 késhegynyi őrölt fehér bors és örölt babérlevél,
ízlés szerint só, cukor és ecet

Szeleteljük le a gombát, ajd vegyünk annyi vizet, amennyi ellepi. A vízhez adjunk ecetet és cukrot (mint a salátalénél) és főzzük meg a gombát. A salátát reszeljük le káposztareszelőn, a hagymát vágjuk karikákra, a paradicsomot vágjuk darabokra. Keverjük össze a borecetet az olajjal, sóval, borssal, és egy kevés vízzel. Locsoljuk rá a salátára, és tekerjük alufóliába a tálat. Hűtőben hagyjuk pihenni.

Kapcsolódó termékek

Hargitai György: A legjobb Saláták
Dr.Oetker Burgonya és tésztasaláták
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja