SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sóderparti - véletlen siker

Prétor Márti [cikkei] - 2007-02-26
Bundás hús, foghagymás tepsis krumplival - véletlen siker.

Sokszor megtörténik, hogy véletlen dolgokból származnak nagy ötletek.
Az öntapadós hátú sárga jegyzetpapír egy elhibázott ragasztó kísérlet mellékterméke. Pillanatragasztó kidolgozásán kísérleteztek, e munka során egy olyan gyenge minőségű ragasztó lett a melléktermék, amit aztán használhatatlannak minősítettek. ...de nagyszerű volt az ötlet a jegyzettömbhöz.
Na, nem fedeztem fel semmi újat. Csak megoldottam egy vasárnapi ebédet.
Szokás szerint beígértem a rántott husit vasárnap ebédre, későn derült ki, hogy nincs itthon zsemlemorzsa. Persze e nélkül is lehet bundázni, de az én családomnak ez nem az igazi.

A krumplit megpucoltam, nagyobb hasábokba vágtam. Sóval, borssal megszórtam, olajjal meglocsoltam és betettem a sütőbe. Mikor félig megpuhult 2 gerezd foghagymát reszeltem rá, és ezzel átforgattam.


A pulykamellet hosszú csíkokra vágtam, olajon megpirítottam. Majoránnát, 1ek. mustárt, pici cukrot, vegetát szórtam rá. Rápirítottam - kisebb adagokban - 2ek. lisztet. 3 tojást felvertem, (előbb a fehérjét, majd a sárgával együtt) és ezt is a húsra öntöttem. Beleforgattam, s csak addig sütöttem tovább, amíg ezt a bundát felvette a hús.
A kész krumplira szórtam a bundás husit, és még néhány percet sütöttem (grilleztem, de szerintem ez máshogy is működik)
Mikor elkészült, friss snidlinggel megszórtam a tetejét, hogy még szebb legyen.
Szép lett.
Szerintem.
A családom szerint pedig nagyon finom.
Senkinek sem jutott eszébe, hogy ez csak egy pótmegoldás - nem is emlékeztettem őket.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

Az általános iskolai beiratkozás menete a 2025/2026-os tanévre

Hamarosan kezdetét veszi az általános iskolai beiratkozás a 2025/2026-os tanévre. Mi a beiratkozás menete? Mit intézhetünk el online? Milyen dokumentumokra lesz szükség? Hogyan lehet halasztani az iskolakezdést? Összegyűjtöttük a fontos tudnivalókat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja