SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sóderparti - véletlen siker

Prétor Márti [cikkei] - 2007-02-26
Bundás hús, foghagymás tepsis krumplival - véletlen siker.
Sóderparti - véletlen siker

Sokszor megtörténik, hogy véletlen dolgokból származnak nagy ötletek.
Az öntapadós hátú sárga jegyzetpapír egy elhibázott ragasztó kísérlet mellékterméke. Pillanatragasztó kidolgozásán kísérleteztek, e munka során egy olyan gyenge minőségű ragasztó lett a melléktermék, amit aztán használhatatlannak minősítettek. ...de nagyszerű volt az ötlet a jegyzettömbhöz.
Na, nem fedeztem fel semmi újat. Csak megoldottam egy vasárnapi ebédet.
Szokás szerint beígértem a rántott husit vasárnap ebédre, későn derült ki, hogy nincs itthon zsemlemorzsa. Persze e nélkül is lehet bundázni, de az én családomnak ez nem az igazi.

A krumplit megpucoltam, nagyobb hasábokba vágtam. Sóval, borssal megszórtam, olajjal meglocsoltam és betettem a sütőbe. Mikor félig megpuhult 2 gerezd foghagymát reszeltem rá, és ezzel átforgattam.


A pulykamellet hosszú csíkokra vágtam, olajon megpirítottam. Majoránnát, 1ek. mustárt, pici cukrot, vegetát szórtam rá. Rápirítottam - kisebb adagokban - 2ek. lisztet. 3 tojást felvertem, (előbb a fehérjét, majd a sárgával együtt) és ezt is a húsra öntöttem. Beleforgattam, s csak addig sütöttem tovább, amíg ezt a bundát felvette a hús.
A kész krumplira szórtam a bundás husit, és még néhány percet sütöttem (grilleztem, de szerintem ez máshogy is működik)
Mikor elkészült, friss snidlinggel megszórtam a tetejét, hogy még szebb legyen.
Szép lett.
Szerintem.
A családom szerint pedig nagyon finom.
Senkinek sem jutott eszébe, hogy ez csak egy pótmegoldás - nem is emlékeztettem őket.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

A szerkesztő ajánlja