SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Lángos

Szoboszlai Beáta [cikkei] - 2011-05-30
A strandbüfék finom lángosait szerintem mindenki ismeri. Azt viszont tudjátok, hogy nem kell a fürdőig menni, ha épp enni szeretnétek? Sokan, sokféle lángos receptet ismernek, az enyém pedig az igazi strandbüfés recept, hiszen ott tanultam a készítésének minden csínyját-bínyját.

Hozzávalók 5-10 darabhoz (mérettől függően):

  • fél kg liszt,
  • 3 dkg élesztő,
  • 3,5 dl tej,
  • 3-4 kávéskanál só,
  • csipet cukor,
  • közel 1 üveg olaj.
  • A tetejére: sajt, tejföl, préselt fokhagyma, uborka, ketchup, pizzakrém, stb.

A készítése egyszerű és gépi dagasztással még könnyebbé, gyorsabbá tehető.

langos_tesztaVegyünk elő egy kisebb tálat, öntsük bele az összes tejet és melegítsük fel mikróban. Ne legyen túl forró, csak meleg. Morzsoljuk bele az élesztőt, tegyünk hozzá egy csipet cukrot és egy csipet lisztet, majd tegyük vissza a mikróba (de ne kapcsoljuk be, csak azért tegyük oda, mert meleg környezetben, jobban felfut az élesztő). Vegyünk elő egy nagyobb tálat is, amiben kényelmesen dagaszthatjuk a tésztát. Borítsuk bele a fél kg lisztet, tegyük hozzá a 3-4 kávéskanál sót és amint felfutott az élesztőnk, azt is öntsük hozzá. Sok minden múlik a dagasztáson, ha jó lángos tésztát akarunk, hólyagosra kell verni. A legkönnyebb és leggyorsabb, ha dagasztó géppel kb. 20 percig gyúratjuk. Akkor jó a tészta, ha leválik a tál széléről és szemmel láthatóak a levegő hólyagok benne. Kézi gyúrással, veréssel is elérhető ez az állag, de sokkal fárasztóbb és több időbe is telik. Amint sikerült kigyúrnunk a tésztát, locsoljuk meg olajjal (kb. 1 dl) és tegyük meleg helyre pihenni, min. 20 percre.

Amikor megkelt a tésztánk, vegyük le a gyűrűinket, karkötőnket, mert a legjobban sikerült tésztát is kiszakíthatják. Tegyünk fel egy serpenyőben bő olajat forrósodni (kb. fél üvegnyit), majd olajozzuk be a kezünket. Csípjünk a tésztából maréknyi darabokat és a kézfejünkre fektetve nyújtsuk ki, majd tegyük a forró olajba és süssük aranybarnára mindkét oldalát. Tetszőlegesen készíthetünk kisebb, nagyobb lángosokat. Vastagabbat, vékonyabbat. A legjobb, ha a közepe vékony, a széle vastagabb. Hamar megsülnek, a legjobb frissen fogyasztani őket.

langos langos

Ízlés szerint megkenhetjük préselt fokhagymával, tejföllel és szórhatunk rá sajtot, vagy megkenhetjük akár ketchuppal is. Aki kicsit különlegesebb lángosra vágyik, az készíthet tsatziki mártást is a tetejére (a tejfölt préselt fokhagymával és reszelt kígyó uborkával keverjük el, majd sózzuk, borsozzuk).

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja