Aszalt szilvával töltött csirkemell krumplipürével
P. Amelie [cikkei] - 2011-05-27
A gyümölccsel töltött, gyümölcsszósszal tálalt husik a gyengéim. Az aszalt szilva különösen alkalmas erre a célra, fanyar, füstös íze remekül kiegészíti a kacsa, vagy a csirke alkatrészeket. Ezen kívül számtalan élettanilag is fontos haszna van. Gazdag káliumban, segíti a szív és a vese helyes működését, a salakanyagok kiürülését, ezen kívül fontos vas, kalcium, foszfor és magnéziumforrás. Tele van vitaminokkal, (A,B,C) és antioxidánsokkal, segíti a sejtregenerálódást és hatékonyan erősíti az immunrendszert. Cukortartalma viszonylag magas, úgyhogy cukorbetegek óvatosan használják.
Hozzávalók:
- 1 kg csirkemell filé
- 30 dkg aszalt szilva
- 1 kg krumpli
- 10 dkg vaj
- 1 dl tej
- 1 dl tejföl
- só
- bors
A csirkemelleket hosszában kettévágjuk, a 2 fél szeletet középen óvatosan bevágjuk és kihajtjuk. Sózzuk, nagyon enyhén borsozzuk, majd megtöltjük aszalt szilvával, összehajtjuk, fogvájóval megtűzzük a szeleteket.
Kiolajozott jénaiban, 20 percig alufóliával letakarva, utána további 20 percig alufólia nélkül sütjük.
A krumplit babérlevéllel, sóval megfőzzük, ha kész, kidobjuk a babérlevelet, alaposan összetörjük, majd krémesre keverjük a vajjal, a tejjel és a tejföllel.
2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Hamburger
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: