SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tökös tészta

Fehér Lívia [cikkei] - 2011-05-05
Ez egy egyszerű, de nagyszerű olasz recept. Tavaszi kedvenc, nagyon hamar kész és most van a zsenge tök szezonja.

Hozzávalók 4 személyre:

  • orsó vagy penne száraztészta (durum lisztből készült)
  • 3 db zsenge tök
  • 3 gerezd fokhagyma
  • 3 ek. extra szűz olívaolaj
  • 1 csokor petrezselyem
  • reszelt parmezán sajt ízlés szerint
  • só, bors

Egy lábosban felteszünk sós vizet forrni a tésztának. A tököket megmossuk, a végüket levágjuk, hosszában negyedeljük, majd keresztbe fél centisekre felszeleteljük. Egy mély serpenyőbe vagy nagyméretű lábosba beleöntjük az olajat, belenyomjuk a fokhagymát és hozzáadjuk a felszeletelt tököt. Enyhén megsózzuk és közepes lángon sütjük. Időnkét fakanállal megkeverjük, és amikor elkezd lesülni, levesszük a lángot, lefedjük és pároljuk, amíg puha nem lesz. Ha sok levet ereszt, leveszük a fedőt és hagyjuk elpárologni. Ha viszont túlzottan lesül, akkor hozzá adhatunk egy kis vizet.


A petrezselymet apróra vágjuk és csak a legvégén adjuk a tökhöz, amikor már lezártuk alatta a tüzet. Közben figyeljük a tészta vizét, amikor lobogva forr, beleöntjük a tésztát és a csomagoláson előírtak szerint (8-11 perc) megfőzzük. Ne főzzük túl, maradjon szép „al dente”=ruganyos!

Kétféleképpen tálalhatjuk, attól függően, hogy mennyi az időnk. Gyors változat: beleöntjük a kifőtt tésztát a tökös lábosba, összekeverjük és úgy szedjük ki a tányérokra, a tetejét megszórva parmezánnal. Elegánsabb, ha az üres tésztát szedjük ki előbb a tányérokra, utána a tökös ragut és mindenki ízlés szerint megszórhatja sajttal. Őrölt fekete borsot csak a felnőtteknek szoktam felajánlani, a gyerekeknek általában túl csípős.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja