SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

(Kókusz)tejberizs rebarbarával

Családinet [cikkei] - 2009-07-16
A rebarbarát ügyesen párosítva a különböző alkotóelemekkel, igazán üdítő desszerteket készíthetünk belőle.
(Kókusz)tejberizs rebarbarával

Nekem se ez az első próbálkozásom a fura levélnyelekkel, meg nem is az utolsó. A szezonra van még egy-két tippem, hogyan használjam fel a rebarbarát. Most ez a desszert készült belőle, ami igazából nem egy nagy trouvaille, egy pórias tejberizst próbáltam kicsit megreformálni és feldobni.

rebarbaraHozzávalók:

10 dkg Arborio rizs
2 dl tej
egy kis doboz kókusztej (2 dl)
2 dl tejszín
cukor ízlés szerint, nekem úgy 6-8 dkg
egy késhegynyi őrölt kardamom
egy teáskanál vaníliakivonat
4 szál rebarbara meghámozva, darabokra vágva
a rebarbara édesítésére szintén ízlés szerinti mennyiségű cukor

Elkészítés:

A rizst átöblítettem, majd odatettem a tejben főni. Miután azt akartam, hogy a végeredmény krémes legyen, kevergettem, hogy a keményítő kioldódjon a rizsből. Amikor a tejet felszívta, hozzáadtam a kókusztejet is, ezzel is főztem, kevergettem, egészen addig, amíg puha nem lett a rizs. Ekkor hozzáadtam a cukrot, a vaníliát és a kardamomot. Kihűtöttem, közben pedig keményre vertem a tejszínt, majd a hideg rizst lazítottam vele. Egy másik edényben közben egy evőkanál víz aláöntésével puhára pároltam a rebarbarát. Kis hősünk nagyon cseles jószág, ugyanis képes egy pillanat alatt péppé főni, ha lankad a figyelmünk, úgyhogy azt ajánlom, hogy amikor az edénybe öntjük, egyrészt tényleg csak egy kanál vizet adjunk alá, hogy rögtön az elején ne égjen le, másrészt óvatosan kavargassuk, adjuk hozzá a cukrot, és amint elkezd a rebarbara áttetszővé válni, kóstoljuk meg - igen savanyú lesz -, és ha az érezzük, hogy nem kőkemény már, akár el is zárhatjuk alatta a tüzet.

Tálaláskor tegyük üvegpohárba/kehelybe/tálkába a rizst, és halmozzuk rá a rebarbarát. Díszíthetjük eperrel.

Forrás: http://fakanal.freeblog.hu

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

A szerkesztő ajánlja