SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyurma süti gyerekekkel - süni

Családinet [cikkei] - 2009-05-19
Az együtt való főzés során, a folyamatos dicsérgetéssel növelni tudjuk a gyerek egészséges önbizalmát is, ami a későbbiekben hasznos lehet számára, az önálló életben való boldogulásban.

Saját gyermekeimen tapasztalom, hogy bármit is tegyünk, akkor jó nekik, ha a felnőttek dolgaiba is be tudjuk őket vonni. Botond fiammal már egészen kicsi kora óta együtt főzünk, és mondhatom, egészen ügyes már a picur. Ünnepek előtt, vagy ha gyerekzsúrra készülünk, készítsünk a kisgyerekekkel keksztekercs tésztából például helyes kis sündisznókat.

Javaslom, mindenki válassza ki a neki legmegfelelőbb receptet. A mi kedvenc receptünket alább olvashatják. Készítsük el a masszát, de az összeállításba, és a díszítésbe már vonjuk be nyugodtan az egészen kicsiket is.

Süni recept

Hozzávalók egy adaghoz: 50 dkg darált vajas keksz, 10 dkg puha vaj, 15 dkg porcukor, kb. 20 dkg málnalekvár (vagy más lekvár), tej
A kakaószószhoz: 10 dkg porcukor, 2-3 púpos ek kakaópor, pici langyos víz, 2-3 ek tejszín
Díszítésként: zizi, cukorgyöngy

suniA kekszet ledaráljuk.
A darált kekszet összegyúrjuk a porcukorral, a puha vajjal, a lekvárral, és annyi vízzel, hogy gyurmaszerűen gyúrható masszát kapjunk.
A masszát előre is elkészíthetjük, de akkor formázás előtt tegyük hűtőbe.
A masszából akkord a darabokat veszünk, mintha egy kicsit nagyobb bon-bont készítenénk.
A két tenyerünk között szép golyókat formázunk belőlük.
Majd a tenyereink élének a segítségével a golyó egyik oldalát elvékonyítjuk.
Így alakítjuk ki a süni fejét, és orrát.


A mázhoz keverjük össze a kakaót a porcukorral.
Majd pici langyos vízzel keverjük ki sűrű masszává.
Legvégül keverjük bele a tejszínt is.
A sünik hátát mártsuk bele a kakaós masszába.
Szemet és orrot cukorgyöngyből készítettem.
A kakaós hátára zizikből készítettem tüskéket.
Ezt az édességet gyerekzsúrokra ajánlom.

A közös főzés szerepe a nevelésben

Az sem baj, ha csak maszatol, vagy éppen majszolgatja a kisgyerek a finom csokis tésztát. A lényeg, hogy együtt legyünk. Azzal, hogy bevonjuk a főzésbe, a szeretetünket is kifejezzük, valamint a gyerek úgy érzi, hogy komolyan vesszük őt is. Nagyobbik fiamon tapasztalom, hogy mennyire fontos neki, hogy felnőttes feladatokat bízunk rá.
Az együtt való főzés során, a folyamatos dicsérgetéssel növelni tudjuk a gyerek egészséges önbizalmát is, ami a későbbiekben hasznos lehet számára, az önálló életben való boldogulásban.

Mutassuk meg a kisgyereknek, mit is szeretnénk pontosan.
Ne szóljunk rá, ha a konkrét feladat végzése során elkalandozik a figyelme. Például, ha süniket készítünk, ne szóljunk rá, ha kígyót, csiga-bigát készít a tésztából. Ezzel is fejlődik a kreativitása, a képzelő ereje. Nagyon fontos, hogy folyamatosan dicsérjük, és megerősítsük abban, mennyire ügyes.
Ha a gyurmázás közben megemlíti a kisgyerek, hogy ezt, vagy azt az apának készíti, tegyük félre az „alkotást”, és tényleg adjuk oda annak, akinek készítette. A gyerekek mindent számon tartanak. Nekik ez fontos, ne okozzunk nekik csalódást.

A süni receptet a www.ritakonyhaja.hu  recept oldal ajánlotta.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja