SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sütés nélküli édességek I.

Családinet [cikkei] - 2004-09-08
Néhány háztartási kekszből készülő családi kedvenc receptje.

Kókuszgolyó

30 dkg háztartási kekszet a diódarálón megdarálunk (de készíthetjük darált háztartási kekszből is). Összekeverjük 2 evőkanál kakaóval, 10 dkg porcukorral, 1 evőkanál rummal vagy néhány csepp rumaromával (bonbonmeggy vagy hasonló is megfelel), és összegyúrjuk annyi tejjel, hogy jól összeálló masszánk legyen. (A mennyiség növelése érdekében kókuszreszeléket is tehetünk a masszába.) Kis golyócskákat formálunk belőle, és kókuszreszelékbe hempergetjük. Ínyencek magozott meggyet is ügyeskedhetnek bele, sok sikert hozzá.

Keksz-szalámi

25 dkg háztartási kekszet apró darabokra törünk. 20 dkg Rama margarint megolvasztunk és 25 dkg kristálycukorral és 5 evőkanál tejjel összekeverünk, amíg a cukor teljesen el nem olvad. Ezután beleteszünk 3 dkg kakaóport, 6-8 dkg durvára vágott diót és 1 egész tojást (vigyázat, nehogy megsüljön!), majd az összetört kekszet is belekeverjük. Ha a massza kézmelegre hűlt, szalámi alakúra formázzuk (zsírpapír vagy nylon-fólia segítségével). Hűtőbe tesszük fogyasztásig, (ferde) karikákra vágva tálaljuk.

 

Ha kíváncsi vagy további háztartási kekszből készülő, sütés nélküli édességekre, kattints IDE és IDE!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja