SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Lekvárok a nyár végén, ősszel

Fürst Melinda [cikkei] - 2008-09-01
Véget ért a nyár, kezdődik a szüret. Néhány rendhagyó lekvár receptet ajánlunk, szilvából, fügéből és szőlőből. A fügénél az első termés július végén szüretelhető, napfényes, hosszú ősz esetén a második termés is beérik. Ezeket a gyümölcsöket októberben, a szőlő szüretével egyidejűleg lehet lekvárnak megfőzni.

 

Szilvalekvár naranccsal

Hozzávalók:

3 félliteres üveghez:
1,5 kg szilva 1 citrom leve
3 narancs, 60 dkg zselésítő cukor

A szilvát apró kockákra vágjuk, egy nagy lábosba tesszük. Az alaposan megmosott narancs héját ráreszeljük a szilvára, majd a kifacsart levét is ráöntjük. Ráöntjük a cukrot, és egy éjszakán át érleljük. Másnap felforraljuk, és állandó kevergetés mellett 40 percig főzzük. Ha más sűrűsödik, üvegekbe töltjük, és betakarva dunsztoljuk, amíg ki nem hűl.


Fügelekvár

Hozzávalók:

4 negyedliteres üveghez:
1 kg füge, 1 citrom, 1 rúd vanília, 2 dl víz
50 dkg befőző cukor, 1 citrom reszelt héja, 2 evőkanál rum

A fügéket megmossuk és kettévágva elkeverjük a cukorral. Ráöntjük a vizet, a vaníliát, rumot, reszelt citromhéjat, és egy éjszakán át állni hagyjuk. Másnap kis lángon felforraljuk, majd addig főzzük amíg sűrűsödni nem kezd, körülbelül 40 perc múlva. Üvegekbe töltjük, és betakarva dunsztoljuk.


Szőlőlekvár

Hozzávalók:

4 félliteres üveghez:
1 kg fehér szőlő, 1 citrom
50 dkg zselésítő cukor

A szőlőt megmossuk, és lecsipkedjük a száráról. Lábosba tesszük, felöntjük annyi vízzel amennyi ellepi, melegítjük, amíg egy kicsit összeesik, és a magok a felszínre kerülnek.
Kis szűrőve kihalásszuk a magokat, kidobjuk. Hozzáadjuk a cukrot, a citromlevet, és felforraljuk. 1 óra főzés után amikor kezd besűrűsödni.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

Az általános iskolai beiratkozás menete a 2025/2026-os tanévre

Hamarosan kezdetét veszi az általános iskolai beiratkozás a 2025/2026-os tanévre. Mi a beiratkozás menete? Mit intézhetünk el online? Milyen dokumentumokra lesz szükség? Hogyan lehet halasztani az iskolakezdést? Összegyűjtöttük a fontos tudnivalókat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja