SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

8 tipp a sikeres fogyókúrához

Családinet [cikkei] - 2007-04-20
A tavasz beköszöntével a vastag kabátok és pulóverek helyét felváltják a vékony, szellősebb ruhadarabok. Sokan ekkor szembesülünk a hosszú tél alatt felszedett plusz kilók kellemetlen látványával. Szeretnél megszabadulni tőlük, méghozzá tartósan? Most megtudhatod, hogyan tedd.
8 tipp a sikeres fogyókúrához

Tippek a sikeres fogyókúráért
 

1. Az első és legfontosabb tennivalónk, hogy konkrét célokat tűzzünk ki magunk elé. Határozzuk meg a kilók számát, melyektől megválni szeretnénk, illetve azt az időpontot, amikorra ezt elérjük majd. A lényeg, hogy megvalósítható tervet készítsünk, így kitartásunk sem csökken majd, ha fokról-fokra, apró sikereket érünk el, tartósan.

2. Lelkesedésünk fenntartásának második mérföldköve, hogy keressünk társakat a fogyáshoz. Egymás kölcsönös bíztatásával könnyebben átjutunk majd a holtpontokon. A fogyás érdekében végzett testmozgás is nagyobb öröm, ha társaságban végezzük, illetve a közös sütizéseket együtt cserélhetjük fel salátázásra.

3. A fogyás valójában akkor lehet eredményes, s megőrizhető, ha életmódunkon is változtatunk a siker érdekében, nem csak időszakosan kerüljük el a hízlaló falatokat. Ezért is fontos, hogy fokozatosan vezessük be az újításokat, együnk kevesebbet, vagy készítsük másként a megszokott falatokat, illetve mozogjunk.

4. Természetesen mindannyian feladjuk néha, vagy legalábbis elcsábulunk egy-egy kedvenc falat láttán. Nem kell teljes mértékben lemondanunk az imádott ételről, akkor sem, ha hízlal, a lényeg, hogy mértékkel, s valóban ritkán fogyasszunk belőle.

5. Amennyiben mégis megbotlanánk a fogyáshoz vezető rögös úton, ne emésszük magunkat miatta, a holnap sikeresebb, s egészségesebb lesz, semmiképp se adjuk fel, önmarcangolás helyett vezessük le csalódottságunkat egy kis plusz mozgással.

6. A sikeres fogyókúra jellemzője, hogy az első napokban-hetekben intenzív súlyvesztést tapasztalunk, majd a mérleg mutatója stagnál. Ne veszítsük el fejünket, mindez eddigi eredményességünket igazolja. Gratuláljunk hát magunknak, s folytassunk mindent az addig megszokott módon. A holtponton egy kis extra torna, vagyis több energia elégetésével könnyedén átlendülhetünk.

7. Az elért sikerek után nyugodt szívvel megjutalmazhatjuk magunkat. Fontos, hogy lehetőleg ne egy tábla csoki, vagy egy torta képezze ez esetben vágyunk tárgyát. Kapcsolódjunk ki, szórakozzunk, vagy vegyük meg azt a ruhát, amit már oly rég kinéztünk magunknak, s élvezzük a karcsúság örömét.

8. A kívánt testsúly megtartásához igénybe vehetjük szakember segítségét. Választhatunk táplálkozási szakértőt, konzultálhatunk dietetikus szakorvossal, vagy akár egyeztethetünk személyi edzővel. A lényeg, hogy hosszú távon törekedjünk az egészséges életmód megtartására.

 A hír alapjául az „8 Secrets to Diet Success” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu, kép: www.flickr.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja