SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

8 tipp a sikeres fogyókúrához

Családinet [cikkei] - 2007-04-20
A tavasz beköszöntével a vastag kabátok és pulóverek helyét felváltják a vékony, szellősebb ruhadarabok. Sokan ekkor szembesülünk a hosszú tél alatt felszedett plusz kilók kellemetlen látványával. Szeretnél megszabadulni tőlük, méghozzá tartósan? Most megtudhatod, hogyan tedd.

Tippek a sikeres fogyókúráért
 

1. Az első és legfontosabb tennivalónk, hogy konkrét célokat tűzzünk ki magunk elé. Határozzuk meg a kilók számát, melyektől megválni szeretnénk, illetve azt az időpontot, amikorra ezt elérjük majd. A lényeg, hogy megvalósítható tervet készítsünk, így kitartásunk sem csökken majd, ha fokról-fokra, apró sikereket érünk el, tartósan.

2. Lelkesedésünk fenntartásának második mérföldköve, hogy keressünk társakat a fogyáshoz. Egymás kölcsönös bíztatásával könnyebben átjutunk majd a holtpontokon. A fogyás érdekében végzett testmozgás is nagyobb öröm, ha társaságban végezzük, illetve a közös sütizéseket együtt cserélhetjük fel salátázásra.

3. A fogyás valójában akkor lehet eredményes, s megőrizhető, ha életmódunkon is változtatunk a siker érdekében, nem csak időszakosan kerüljük el a hízlaló falatokat. Ezért is fontos, hogy fokozatosan vezessük be az újításokat, együnk kevesebbet, vagy készítsük másként a megszokott falatokat, illetve mozogjunk.

4. Természetesen mindannyian feladjuk néha, vagy legalábbis elcsábulunk egy-egy kedvenc falat láttán. Nem kell teljes mértékben lemondanunk az imádott ételről, akkor sem, ha hízlal, a lényeg, hogy mértékkel, s valóban ritkán fogyasszunk belőle.

5. Amennyiben mégis megbotlanánk a fogyáshoz vezető rögös úton, ne emésszük magunkat miatta, a holnap sikeresebb, s egészségesebb lesz, semmiképp se adjuk fel, önmarcangolás helyett vezessük le csalódottságunkat egy kis plusz mozgással.

6. A sikeres fogyókúra jellemzője, hogy az első napokban-hetekben intenzív súlyvesztést tapasztalunk, majd a mérleg mutatója stagnál. Ne veszítsük el fejünket, mindez eddigi eredményességünket igazolja. Gratuláljunk hát magunknak, s folytassunk mindent az addig megszokott módon. A holtponton egy kis extra torna, vagyis több energia elégetésével könnyedén átlendülhetünk.

7. Az elért sikerek után nyugodt szívvel megjutalmazhatjuk magunkat. Fontos, hogy lehetőleg ne egy tábla csoki, vagy egy torta képezze ez esetben vágyunk tárgyát. Kapcsolódjunk ki, szórakozzunk, vagy vegyük meg azt a ruhát, amit már oly rég kinéztünk magunknak, s élvezzük a karcsúság örömét.

8. A kívánt testsúly megtartásához igénybe vehetjük szakember segítségét. Választhatunk táplálkozási szakértőt, konzultálhatunk dietetikus szakorvossal, vagy akár egyeztethetünk személyi edzővel. A lényeg, hogy hosszú távon törekedjünk az egészséges életmód megtartására.

 A hír alapjául az „8 Secrets to Diet Success” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu, kép: www.flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja